Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 18:42

Klaipėdai rinkti mokesčius į biudžetą sekasi geriau

Klaipėda
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybei rinkti biudžetą sekasi geriau, nei planuota metų pradžioje.

„Rezultatai gana geri ir teikiantys vilčių. Jei taip bus per visus metus – bus galima prognozuoti biudžeto perviršį“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė.

Jau išanalizuoti pirmojo ketvirčio rezultatai parodė, kad gyventojų pajamų mokestis šiemet renkamas 4,1 proc. geriau nei buvo numatyta planuose. Per pirmąjį ketvirtį gyventojų pajamų mokesčio surinkta 2 mln. Lt daugiau nei numatyta planuose.

Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija numatė, kad Klaipėdoje bus surinkta 132,6 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio. Jau įgyvendinta apie 23 proc. šio plano.

Gerai sekasi rinkti ir nekilnojamojo turto mokestį. Šiemet jo planuojama surinkti apie 28,2 mln. Lt.

Gausiai surenkama ir baudų. Pasikeitus teisės aktų nuostatai, kad į miestų biudžetus patenka tik tos baudos, kurių surinkimą administruoja savivaldybė, baudų surinkimo planas nuo kelių milijonų sumažintas iki 991 tūkst. Lt. Šiais metais jau surinkta 391 tūkst., nors planuota 247 tūkst. Lt.

„Žinoma, baudų surinkimu negalima džiaugtis, geriau, kai jų nereikia mokėti“, – pažymėjo A.Špučienė.

Tačiau labiausiai neramina įmokos už paslaugas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Nesurinkta beveik pusė milijono vadinamojo darželio mokesčio. Šis rodiklis siejamas su vaikų sergamumu. 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min