Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdai šviesa neįkandama

Gatvių apšvietimas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šviesa gatvėse Klaipėdai per brangi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčiui vis nepavyksta išspręsti gatvių apšvietimo sistemos – be šviesos tamsiu paros metu vis dar lieka nemaža dalis gatvių ir gatvelių.

Nors šiemet jau numatyta bent kiek situaciją pagerinti senamiestyje – daugiau šviesos šioje miesto dalyje atsiras už 250 tūkst. litų. Tačiau iš 13,5 tūkst. Klaipėdos šviestuvų vis dar nedega daugiau nei 3 tūkst., kurie buvo išjungti prasidėjus sunkmečiui.

Pasak miesto šviestuvais besirūpinančios įstaigos „Klaipėdos gatvių apšvietimas“ generalinio direktoriaus Algimanto Laurinavičiaus, nedirbdami elektros prietaisai greičiau genda nei veikiantys, todėl taupymo lazda atsigręžia ir kitu galu – brangsta jų aptarnavimas ir remontas. Direktorius teigė sulaukiantis krūvas skundų iš gyventojų, kad kiemuose dega vos po keletą šviestuvų ir tampa nesaugu vaikščioti tamsiu paros metu. Tamsiausios miesto „dėmės“, pasak jo – švietimo įstaigos ir perėjos.

A.Laurinavičius priminė apie projektą, kurį uostamiesčio savivaldybė patvirtino prieš ketverius metus, tačiau kuris dėl lėšų stygiaus nebuvo vykdomas. Anuomet buvo numatyta apšvietimo gerinimo programa ateinančiam dešimtmečiui. Šiuo metu esą trūksta bent 350-ies tūkst. Lt, kad apšvietimas Klaipėdoje pagerėtų.

Prabilta ir apie moderniuosius LED šviestuvus, kurie sumontuoti Galinio pylimo gatvėje prie Senojo turgaus. Ten šiuo metu eksperimento principu veikia devyni tokie šviestuvai, tačiau jų atsiperkamumas dar neišmatuotas, o vienas šviestuvas kainuoja iki tūkstančio eurų. Šviesos klausimas dar bus svarstomas liepą, kai bus peržiūrėtas miesto biudžetas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min