TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai gaus kompostavimo konteinerius

Klaipėdiečiams bus išdalytos kompostavimo dėžės.
Klaipėdiečiams bus išdalytos kompostavimo dėžės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pernai Nidos, Juodkrantės, Preilos gyventojams buvo išdalinta 60 kompostavimo konteinerių, į kuriuos neringiškiai rūšiavo žaliąsias bei virtuvės atliekas. Šiemet Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) inicijuotas eksperimentas – atliekų kompostavimas individualiose valdose – bus tęsiamas ne tik Neringoje, bet ir Klaipėdos mieste.

Atliekų rūšiavimas atskiriant žaliąsias ir kitas biodegraduojančias atliekas nuo buities šiukšlių yra naudingas ne tik aplinkos tausojimo prasme, bet ir tuo, jog gyventojai gali savarankiškai pasigaminti naudingos trąšos – komposto. „Kasmet prieš sodindama gėles pirkdavau keletą maišų specialios žemės ir trąšų. Mūsų smėlėtoje dirvoje juodžemis tiesiog ištirpsta, o augalai labai vargsta. Šiemet žemės nebepirkau – komposto turiu pilną dėžę“, – pasakojo nidiškė Vaida Mitkuvienė, prieš metus pradėjusi kompostuoti žaliąsias atliekas.

Pamatę, kad gyventojai sėkmingai prisigamina komposto, keletas Neringos viešbučių pernai už savo lėšas įsigijo dideles kompostines. Šiemet kurorto viešbučių ir kavinių savininkams KRATC perduos dešimt 700 litrų talpos konteinerių. Neringos savivaldybės individualių valdų gyventojams bus išdalinta dar 60 mažųjų kompostavimo konteinerių.

Kompostavimo eksperimentas šį pavasarį prasidės ir Klaipėdos mieste. „KRATC nupirko 200 biokonteinerių, kuriuos išdalinsime miesto sodininkams bei individualių namų savininkams“, – sakė Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC vietinės rinkliavos administravimo skyriaus viršininkas, – „Noriu atkreipti dėmesį, kad kompostavimo konteinerius pagal panaudos sutartį suteiksime tik Klaipėdos miesto gyventojams. Tie, kas gyvena Klaipėdoje, tačiau ūkininkauja Šernų, Dituvos ar kitose ne į miesto teritoriją patenkančiose sodų bendrijose, šiemet kompostavimo konteinerių negaus“.
 
Norintys Klaipėdoje kompostuoti atliekas turės atitikti kelis kriterijus ir užpildyti prašymą. KRATC  darbuotojai duomenų bazėje patikrins, ar prašantysis yra Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos mokėtojas, ar iš tikro yra individualaus namo ar sodo valdos savininkas arba nuomininkas, ir svarbiausia – ar nėra skolingas už už atliekų tvarkymą. „Nesumokėjusiems vietinės rinkliavos kompostavimo konteinerių neduosime. Jeigu žmogus nėra pareigingas, nemoka mokesčių, nelabai tikėtina, jog ir atliekų rūšiavimas jam rūpi“, – argumentavo Š.J.Tamulis, primindamas, kad tokia nuostata galioja ir Neringos savivaldybėje.

Jei norinčiųjų kompostuoti atliekas bus daugiau nei yra nupirkta konteinerių, jie bus paskirstyti tiems, kas kreipėsi anksčiausiai, o likusieji užregistruoti kitam eksperimento etapui. „Klaipėdoje yra apie 2000 namų valdų, kuriose būtų galima kompostuoti atliekas. Praėjusiais metais atlikome sociologinę apklausą, po kurios paaiškėjo, jog trečdalis klaipėdiečių, turinčių galimybę kompostuoti atliekas, tai jau daro. Likusius stengsimės aprūpinti biokonteineriais per artimiausius metus“, – sakė Š.J.Tamulis. 

Žaliąsias atliekas norinčiųjų kompostuoti klaipėdiečių prašymus nuo balandžio 26 dienos priims KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyrius (Bangų  g. 11).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min