Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai gina savo vamzdžius

Skulptūra
LŽ nuotr. / Skulptūra Vilniuje sulaukė prieštaringų nuomonių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį 16 valandą rengiamas konceptualus klaipėdiečių slidžių žygis nuo Mažosios upės arkos iki Didžiosios upės arkos.

Mažoji upės arka – technologinis vamzdis per Danę vos aukščiau Mokyklos gatvės tilto, Didžioji – šiluminė trasa, iš šiluminės elektrinės nutiesta virš arkinės konstrukcijos iš dešiniojo Danės kranto į kairįjį. Abi arkas skiria maždaug 700 metrų.

Viena iš žygio organizatorių, „Žemynos“ gimnazijos dailės mokytoja ekspertė Giedrė Pulokienė teigia: „Lietuvoje klesti vamzdinis menas. Tačiau tokio meno sostine nepelnytai laikomas Vilnius dėl plačiai išreklamuoto Neries vamzdžio. Iš tikrųjų upės vamzdžių sostinė yra Klaipėda ir mūsų žygis siekia įtvirtinti Klaipėdos prioritetą tokio pobūdžio menuose.“

Pasak mokytojos ekspertės, Klaipėdos upės vamzdžių prioritetą prieš vilniškį parodo jų amžius (Didžioji Danės arka statyta beveik prieš pusšimtį metų), gausumas (čia dar galima paminėti  kiniško granito arką Danės skverelyje, prie Muzikinio teatro) ir estetinė vertė.

„Vienintelis Klaipėdos Danės arkų meninis minusas yra tas, kad jų statybai neišleista nė cento kultūrai skiriamų pinigų“, – įsitikinusi G.Pulokienė. Tačiau, pasak jos, šią estetinę vamzdžių kliautį visada galima ištaisyti ir dabar jau ruošiama paraiška Kultūros ministerijai, kad būtų finansuojamas Danės vamzdžių estetinės dimensijos gilinimas.

„Tai klasikiniai „ready-made“ meno objektai. Jiems kiek trūksta nebent konceptualizacijos. Bet tai pataisomas dalykas ir 100 000 litų iš nacionalinio kultūros biudžeto, kiek buvo išleista Neries vamzdžiui, mums užtektų įestetinti ne vieną, bet net ir abu Danės vamzdžius. Kultūros ministerija, skirdama tam lėšų, parodytų, jog jai darbais, ne žodžiais svarbi regionų kultūros plėtra“, – teigia žygio organizatorė.

Žygyje dalyvaujantys gimnazijos moksleiviai, pasak mokytojos ekspertės, turės galimybę netikėtu rakursu susipažinti su šiais pramoninės estetikos objektais ir taip praplėsti savo meno suvokimą.

VšĮ „Vilniusart“ direktorė Aušra Poškutė palaiko klaipėdiečių iniciatyvą. „Esu Vilniaus meno gerbėja, tačiau tenka pripažinti, jog Klaipėdos upės vamzdžių  estetinis poveikis yra  neprilygstamas. Klaipėdiečiai slidžių žygiu upe tai labai originaliai pabrėžia“, – sakė Aušra Poškutė. 

Giedrė Pulokienė primena, kad žygio dalyviai savo pačių labui privalo laikytis Klaipėdos miesto savivaldybės nustatytų saugaus elgesio ant ledo taisyklių, ir kviečia klaipėdiečius dalyvauti performanse.

Komentarai
Temos Žygis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min