Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai kviečiami apžiūrėti karinių laivų

Klaipėdiečiai sekmadienį kviečiami apsilankyti kariniuose laivuose.
LKJP nuotr. / Klaipėdiečiai sekmadienį kviečiami apsilankyti kariniuose laivuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį išminavimo pratybų jūroje „Atvira dvasia 2010“ rengėjai kviečia aplankyti karinius laivus.

14 – 17 val. visuomenei sudaryta galimybė Kruiziniame ir karo laivų terminale apžiūrėti pratybose dalyvaujančius įvairių šalių minų paieškos ir nukenksminimo laivus, bei apsilankyti juose tam kad iš arčiau susipažinti su jų ginkluote ir technika, bei pašnekėti su įgulų nariais.

Sekmadienis – pratybų „Atvira dvasia 2010“ krato fazės darbinė diena, kurios metu vyks pratybų pradžios konferencija, kurioje dalyvaus visų pratybose dalyvaujančių laivų vadai su savo atstovais. Konferencijos metu bus pristatyti operacijų rajonai, operacijos vykdymo planas, aptarti kiti svarbūs klausimai.

Siekiant tinkamai pasiruošti rugpjūčio 30d. prasidedančiam pratybų „Atvira dvasia 2010“ jūriniam etapui, suderinti ryšių techniką, vadovavimo struktūrą ir išspręsti kitus iškilusius klausimus, šią dieną suplanuoti ir kiti įvairūs susitikimai tarp laivų ir pratyboms vadovaujančių karinių vienetų atstovų,

Pirmadienį prasideda pratybose „Atvira dvasia 2010“ jūrinis etapas. Šios dienos ryte pratybose „Atvira dvasia 2010“ dalyvaujantys laivai išplauks iš Klaipėdos uosto į jūrą, kur iki rugsėjo 8d. aktyviai vykdys minų paieškos ir nukenksminimo darbus LR teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Rugpjūčio 27–rugsėjo 8 dienomis Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vykstančios tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“ (angl. „Open Spirit 2010“) yra didžiausios Lietuvoje išminavimo jūroje pratybos nuo 2008 metų.
 
Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos. Šiose pratybose dalyvauja 16 karinių laivų ir  trys narų komandos iš dešimties valstybių: Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos.

Lietuvai atstovaus trys laivai – minų paieškos ir nukenksminimo laivas M52 „Sūduvis“ ir patruliniai P11 „Žemaitis“ bei P14 „Aukštaitis“.

Komentarai
Temos Karas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min