Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai kyla į kovą su užrašo „Gin.ov“ tepliotoju

„Gin.ov“ užrašais išmargintas visas Klaipėdos senamiestis.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Gin.ov“ užrašais išmargintas visas Klaipėdos senamiestis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybė kyla į kovą su gerokai miestiečiams įgrisusio „Gin.ov“ parašo autoriumi ir ragina visus nukentėjusiuosius nuo šio „menininko“ kreiptis į policiją.

Parašas „Gin.ov“ yra paženklinęs kelis šimtus objektų: pastatų, paminklų, tvorų, tiltų turėklų, šiukšliadėžių. Didžiausio pasipiktinimo terliotojas sulaukė, kai savo autografu „papuošė“ Neringos skulptūrą prie Senojo turgaus.

Praėjusią savaitę šio autografo autorius 28-erių Gintaras priėjo liepto galą – buvo sučiuptas kartu su savo bičiuliu, kuris, kaip įtariama, taip pat aprašinėdavo sienas, tik jau kitokiu ženklu.
Klaipėdos mero pavaduotas Vytautas Čepas kartą perėjęs miestą aptiko beveik šimtą statinių, paženklintų „Gin.ov“ užrašu.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vytautas Čepas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vytautas Čepas

„Problema įgavo tokį mastą, kad jau nebegalima toleruoti. Negali būti, kad visą miestą terorizuotų keli „balvonai“. Paskelbėme kovos su grafičiais akciją, tai dar labiau „pablūdo“. Kaip šunys žymisi teritoriją, ir ką pamato, tą apipiešia. Vienam 28-eri, kitam – 22 metai. Atrodo, suaugę, brandūs žmonės. Panašu, kad vaikystėje negavo reikiamo dėmesio, tai dabar šitokiais metodais jo siekia“, – teigė psichologijos mokslų daktaras V.Čepas.

Klaipėdos senamiestyje gyvenantis politikas ir pats buvo nukentėjęs nuo terliotojų. Per metus jam tenka išleisti po kelis šimtus litų grafičiams nuvalyti.

Skaičiuojama, kad vieno kvadratinio metro grafičio nuvalymas kainuoja apie 40–45 Lt. Vien Neringos skulptūros nuvalymas Klaipėdos savivaldybei kainavo 558 Lt.

Dėl Gintaro, kuris mieste palikdavo įrašus „Gin.ov“, jau pradėta 12 ikiteisminių tyrimų. Dėl jo draugo, pasirašinėjusio „Mer“ – 2.

Valdininkai ragina visus, kurie nukentėjo nuo „Gin.ov“ kreiptis į artimiausią policijos komisariatą, kad būtų pradėtas tyrimas.

Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Dainiaus Smatavičiaus, kiekvienu atveju bus atlieka ekspertizė, ar iš tiesų „Gin.ov“ autorius – tas pats žmogus.

Anot Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjos Gražinos Eimantaitės, tokiems tepliotojams gresia arba bauda, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. „Tikimės, kad ši istorija turės ir prevencinę reikšmę“, – sakė ji.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. /Gin.ov užraaų Klaipėdoje  pilna.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. /„Gin.ov“ užrašų Klaipėdoje – pilna.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min