Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 13:47

Klaipėdiečiai nenori mokėti už automobilio stovėjimą

Kontrolieriams Klaipėdos centre darbo tik daugėja.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / Kontrolieriams Klaipėdos centre darbo tik daugėja.

Uostamiesčio valdžia pralaimi kovą su rinkliavos už automobilių stovėjimą nemokančiais vairuotojais. Nors mokestis centrinėje miesto dalyje jau galioja daugiau nei ketverius metus, atsisakančiųjų susimokėti tik daugėja.

„Pamačiusi statistiką nustebau. Pažeidimų skaičius rodo, kad miesto gyventojai ir svečiai nepripranta arba tiesiog nenori laikytis nustatytos tvarkos”, - sakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Per savaitę užfiksuojama apie pusė tūkstančio pažeidimų. „Pranešimą apie pažeidimą gavęs vairuotojas pirmiausiai turi teisę sumokėti pusę minimalios baudos – 40 litų. Jeigu per dešimt dienų sumokama, administracinė byla nutraukiama“, - priminė K.Vintilaitė. Jos teigimu, apie 80 proc. pažeidėjų šią sąlygą įvykdo. Kaip nubausti likusiuosius, sprendžia savivaldybės administracinė komisija. Baudos siekia nuo 80 iki 140 Lt.

2010 metais užfiksuota apie 5 tūkst. pažeidimų, nuo kovo iki lapkričio - 12 tūkst. Dėl to pažeidėjams teks sumokėti apie pusę milijono litų baudų. Jeigu situacija nesikeis, prognozuojama, kad kitąmet pažeidimų skaičius sieks 15 tūkst.

Savivaldybės administracija sulaukia skundų, jog rinkliavos nesumokėję žmonės po kelis mėnesius negauna protokolų. Tai esą sprendžiama ir žadama iki metų pabaigos juos visus įteikti pažeidėjams. Iki pavasario kontrolę atliko policijos pareigūnai, tačiau dabar ši funkcija pavesta savivaldybės viešajai įstaigai „Klaipėdos keleivinis transportas”. Vėliau kontrolieriais taps ir dalis Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų.

Pažeidėjų automobilių ratai nebėra blokuojami, kontrolieriai nufotografuoja mašinos priekinę dalį ir palieka lapelį su prierašu, kad pažeidimas užfiksuotas. Informaciją apie užfiksuotus pažeidimus perduodama savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Šiuo metu Viešosios tvarkos skyriuje dirba 7 darbuotojai. Tam, kad galėtų laiku įvykdyti visus darbus, reikėtų 16 etatų. Skyrių planuojama plėsti, tačiau tam dar turės pritarti miesto taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min