TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai nesirūpina širdimi

Klaipėdos gyventojai buvo mokomi raminti pulsą bei raginami rūpintis savo širdies sveikata.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdos gyventojai buvo mokomi raminti pulsą bei raginami rūpintis savo širdies sveikata.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio gyventojai rizikuoja susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, nes šios apskrities gyventojai ypač mažai rūpinasi savo kraujospūdžiu ir pulsu – pagrindiniais širdies sveikatą atspindinčiais rizikos faktoriais.

Kraujospūdį klaipėdiečiai matuoja itin retai – 44 proc. apklaustųjų teigia, kad tai yra darę vos kartą ar keletą kartų gyvenime. Pagal šį rodiklį Klaipėdos apskritis pirmauja šalyje.

Taip pat nesirūpinama ir pulsu – net šeši iš dešimties klaipėdiečių niekada nematavo pulso ar darė tai vos kartą per metus ar per gyvenimą. Tai buvo nustatyta specialaus tyrimo metu, kurį inicijavo Lietuvos širdies asociacija kartu su farmacijos kompanija „AstraZeneca Lietuva“, o atliko rinkos tyrimų kompanija RAIT.

„Kartu su Lietuvos širdies asociacija ypatingą dėmesį skiriame širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, nes dabar būtent šios ligos kelia didžiausią grėsmę lietuvių gyvybėms. Todėl atidžiai stebime tiek visos šalies, tiek atskirų regionų sergamumo tendencijas bei rūpinamės gyventojų švietimu. Deja, Klaipėdos apskrities gyventojai per mažai tausoja save ir labai rizikuoja susirgti mirtinai pavojingomis širdies ligomis. Tikimės, kad šis tyrimas paskatins klaipėdiečius susimąstyti, skirti daugiau dėmesio tiek savo kraujospūdžiui, tiek pulsui ir tokiu būdu išvengti didelių sveikatos problemų“, – teigė „AstraZeneca Lietuva“ vadovas Saulius Šabūnas.

13 proc. apklaustų klaipėdiečių teigia, kad jie apskritai niekada nėra matavęsi kraujospūdžio. 23 proc. apskrities gyventojų nežino savo kraujospūdžio – tai antras didžiausias rezultatas Lietuvoje po Telšių apskrities. Daugiau nei pusė Klaipėdos apskrities gyventojų teigia, kad jų pulsas yra normalus.

Klaipėdiečiai mažiausiai iš visų šalies apskričių gyventojų naudoja vaistus, mažinančius kraujospūdį – tai daro tik 12 proc. apklaustųjų.

Klaipėdiečiai nepakankamai rūpinasi ir savo pulsu – tik 10 proc. apklaustųjų jį matuojasi keletą kartų per savaitę. Tačiau Klaipėdos apskrities gyventojų pulsas yra pats rečiausias Lietuvoje.

Tačiau apskritai į pulsą dėmesio neatkreipia net 56 proc. klaipėdiečių, tai yra didžiausias rodiklis šalyje. Pagrindinė priežastis, skatinanti Klaipėdos apskrities gyventojus atkreipti dėmesį ne tik į kraujo spaudimą, bet ir į pulsą – jaučiamas padažnėjęs širdies plakimas – taip teigė 12 proc. apklaustųjų. Tyrimas parodė, kad tai yra ir populiariausia priežastis, atkreipianti gyventojų dėmesį į pulsą visoje Lietuvoje. 11 proc. klaipėdiečių į pulsą atkreipia dėmesį, kai būna karšta: vasarą, gamtoje, pirtyje. Lygiai toks pats procentas klaipėdiečių sieja pulsą su kraujospūdžiu, tai reiškia, kad apskrities gyventojams vis dar trūksta žinių apie širdies sveikatą.

Nuolat savo pulsą ir savijautą stebi 8 proc. klaipėdiečių, tai vienas didžiausių rodiklių Lietuvoje.. Didelė dalis apklaustųjų Klaipėdos apskrities gyventojų (39 proc.) mano, kad jų pulsas yra visada normalus ir nekelia rūpesčių. Net trečdalis klaipėdiečių, esant tankiam pulsui, nedaro nieko. 13 proc. stengiasi nusiraminti, pulsą retinančius vaistus vartoja vos 8 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų.

Tyrimas atskleidė ir bendrą neigiamą visos šalies tendenciją – net 16 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių apskritai nėra matavę kraujospūdžio: nei patys, nei medicinos įstaigoje. O pulso niekada nesitikrino kiek daugiau nei ketvirtadalis gyventojų – 27 proc.

Lietuvos gyventojai ypač mažai dėmesio skiria pulsui – jį nuolat stebi tik 5 proc., o niekada neatkreipia dėmesio net 42 proc. lietuvių, kai kraujospūdį bent kartą ar keletą kartų gyvenime yra matavę net 18 proc. lietuvių. 

Tyrimo, vykusio 2009 m. birželį, metu buvo reprezentatyviai apklausti 1032 15-74 metų respondentai iš visų Lietuvos apskričių.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pulsas Širdis

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min