TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai patenkinti gyvenimu Klaipėdoje, tačiau nusivylę vietos politikais

Klaipėda
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Klaipėda
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybės surengta gyventojų apklausa, padėsianti parengti miesto plėtros strategiją iki 2020-ųjų, atskleidė, kad dauguma klaipėdiečių yra patenkinti savo miestu.

Buvo apklausta beveik tūkstantis žmonių. Gauti rezultatai atskleidė, kad net aštuoni iš dešimties klaipėdiečių savo miestą vertina palankiai. Paprašyti palyginti savo miestą su kitomis Lietuvos vietovėmis, klaipėdiečiai savajam miestui skyrė 8,65 balo iš 10 galimų.

Anot Klaipėdos administracijos direktorės pavaduotojos Alinos Velykienės, šie duomenys – puikūs ir ne kiekvienas miestas gali pasigirti tokiais rezultatais.

Klaipėdiečiai turėjo balais įvertinti įvairias mieste teikiamas paslaugas: komunalines, socialines, kultūros, sporto, visuomeninio transporto.

Analizuodami apklausos duomenis, specialistai nustebo, kad klaipėdiečiams žymiai labiau rūpi kultūra nei sportas. Geriausiai įvertinti kultūros renginiams viešosiose erdvėse, išskirta ir Jūros šventė, prasčiausiai – viešosios sporto erdvės, pritaikytos laisvalaikio poreikiams.

Išnagrinėjus respondentų atsakymus dėl komunalinių paslaugų svarbos atsiskleidė tendencija, kad gyventojams labai svarbios paslaugos yra apšvietimas, švara, vandens tiekimas ir šildymas. Mažiausiai svarbios gyventojams yra šunų vedžiojimo aikštelės.

Klaipėdiečiai gerai vertina vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas.

Tačiau vietos politikų darbas, anot klaipėdiečių, vertas tik šešeto (tarybos narių darbas įvertintas 6,13 balo). Dar prasčiau įvertinti Klaipėdoje išrinkti Seimo nariai. Jiems miestiečiai skyrė kiek daugiau nei 5 balus (5,44).

Gerai apklausos dalyviai vertino ugniagesių darbą ir jiems skyrė 8 balus, prasčiau įvertinti policijos pareigūnai (6,8) ir viešosios tvarkos prižiūrėtojai (6,5).

„Mums, politikams, ši apklausa labai aiškiai parodė, kad viešoje erdvėje girdimi pasisakymai vienu ar kitu klausimu dažnai atspindi tik nedidelės aktyvistų grupelės nuomonę, o realybė yra kitokia. Pasirodo, daug triukšmo sulaukiančios problemos daugeliui žmonių apskritai nėra aktualios“, – tyrimo išdavas reziumavo Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Anot A. Velykienės, šis tyrimas padės parengti kryptis, kuriomis miestas turėtų būti vystomas, atkreips dėmesį, kurias sritis būtina taisyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min