Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai pažabojo Norvegijos kalnus

Penkiems lietuviams (iš kairės) – Jevgenijui Burganui, Robertui Rezgevičiui, Vaidotui Milašiui, Algimantui Stankevičiui, Gyčiui Skučui pavyko įveikti Norvegijos Kjerag kalną.
L.Jnačytės nuotr. / Penkiems lietuviams (iš kairės) – Jevgenijui Burganui, Robertui Rezgevičiui, Vaidotui Milašiui, Algimantui Stankevičiui, Gyčiui Skučui pavyko įveikti Norvegijos Kjerag kalną.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penki Lietuvos parašiutininkai profesionalai sužibėjo Norvegijoje vykusiose ekstremalaus parašiutizmo varžybose.

Visi parašiutininkai atliko po kelis B.A.S.E. šuolius nuo uolų. B.A.S.E. šuoliai – tai šuoliai nuo fiksuotų objektų (Buildings – pastatų, Antennae – antenų, Spans (bridges) – tiltų ir Earth (cliffs) – uolų), reikalaujantys ypatingo parašiutininko susikaupimo ir atidumo jį atliekant. Parašiutininkas turi tiksliai atsispirti nuo fiksuoto objekto, taisyklingais ir tiksliais kūno judesiais nuskrieti nuo jo ir laiku išskleisti vienintelį parašiutą. B.A.S.E. šuolis atliekamas tik su specialia tam šuoliui pritaikyta sistema, kuri neturi atsarginio parašiuto. Šuolis atliekamas nuo kelių šimtų metrų aukščio iki tūkstančio metrų ir gali trukti nuo keliasdešimt sekundžių iki minutės.

Profesionalus parašiutininkas Gytis Skučas, jau atlikęs 2 000 šuolių parašiutu iš lėktuvo, dalyvavo pasaulio „Track RACE“ varžybose ir užėmė 10  vietą, nurungęs varžovus, turinčius po kelis šimtus B.A.S.E. šuolių.

Norvegijoje įsikūręs „Stavanger B.A.S.E.“ klubas kasmet organizuoja sąskrydį ir sukviečia šimtus šios sporto šakos aistruolių iš viso pasaulio. Parašiutininkai G.Skučas ir Robertas Rezgevičius nuostabaus grožio fiorde lankėsi jau trečiąjį kartą, Jevgenijus Burganas, Vaidotas Milašius ir Algimantas Stankevičius B.A.S.E. šuolius išbandė pirmąjį kartą.

Vieno įspūdingiausių pasaulyje Kjerag uolos „beiso“ istorija prasidėjo 1994 m., kai Steinas Edvardsenas, pamatęs fantastiško grožio fiordo nuotrauką, nusprendė nušokti žemyn su parašiutu. Tai jis įgyvendino po dvejų metų, o kai žinia apie tai pasklido internete, kitais metais Kjerag buvo atlikta 400 šuolių.

1995 m. Steinas su kolega Alexu įkūrė Norvegijos B.A.S.E. asociaciją. 2000 m. gruodį buvo įkurtas „Stavanger B.A.S.E.“ klubas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min