Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 22d. 15:09

Klaipėdiečiai rinks gražiausią Užgavėnių kaukę

Gyventojai kviečiami iki kovo 4 dienos savo kūrybos kaukes pristatyti į Klaipėdos daugiabučius administruojančių namų valdų biurus.
„Mūsų kiemas“ nuotr. / Gyventojai kviečiami iki kovo 4 dienos savo kūrybos kaukes pristatyti į Klaipėdos daugiabučius administruojančių namų valdų biurus.

Uostamiesčio gyventojai kviečiami dalyvauti gražiausios Užgavėnių kaukės kūrimo konkurse. Jis organizuojamas Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos iniciatyva „Mūsų kiemas“, bendradarbiaujant su Klaipėdos namų valdomis.

Šio konkurso tikslas – renkant gražiausias kaukes skatinti Užgavėnių tradicijų puoselėjimą Klaipėdoje.

Užgavėnių kaukių kūrimo konkursas prasidėjo vasario 22 dieną. Gyventojai kviečiami iki kovo 4 dienos savo kūrybos kaukes pristatyti į Klaipėdos daugiabučius administruojančių namų valdų biurus. Gražiausias Užgavėnių kaukes komisija išrinks ir specialiais prizais apdovanos kovo 8 dieną.

Kaukės ir persirenginėjimas – vienas pagrindinių atsisveikinimo su žiema šventės atributų. Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdienis, jis turi būti kažkuo išsiskiriantis, neįprastas.

Istoriškai visi svarbiausieji Užgavėnių kaukių tipai buvo iš kasdienės kaimo aplinkos. Paprastai kaukės turėdavo seno, negražaus žmogaus bruožų – buvo išryškinama nosis, iškreipiamos retadantės burnos, daromos asimetriškos akys.

Kaukės plaukams, barzdai, ūsams gaminti būdavo naudojamas avikailis, ašutai, linai, pakulos. Vienos kaukės būdavo išraiškingesnės, su didelėmis kumpomis nosimis, kitos – visai be jų. Dar viena svarbi detalė – visos Užgavėnių kaukės, kokios jos bebūtų baisios, šypsosi.

Savo sukurtas Užgavėnių kaukes klaipėdiečiai kviečiami pristatyti į daugiabučius namus administruojančias namų valdas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min