Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 10, 11:51

Klaipėdiečiai vers bendrą šiaudinį sodą

Pernai bendromis jėgomis nuaudę trijų metrų šimtaraštę juostą, užpernai numezgę 26 metrų šaliką, šiemet klaipėdiečiai kviečiami naujai bendrai veiklai.
Šiaudinis sodas seniau buvo ne tik namų puošmena, bet ir laimės į namus nešėjas, apeiginis elementas.
Šiaudinis sodas seniau buvo ne tik namų puošmena, bet ir laimės į namus nešėjas, apeiginis elementas. / Etnokultūros centro nuotr,

Klaipėdos etnokultūros centras šiemet miestiečiams siūlo dalyvauti akcijoje „Augink sodą“. Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną – sodą.  

Sodas – šiaudinis namų papuošalas, kabinamas virš stalo didžiųjų šeimos ir kalendorinių švenčių metu. Jame užkoduota tobulo pasaulio sukūrimo idėja, kalbanti apie dangišką sodą, idealios tvarkos simbolį. Dažnai viduryje šio šiaudinio tvarinio tarsi tikrame sode sukasi paukščiai. Liaudies dainos byloja, kad jame „vynuogių uogos byra“, jo viduryje „upė teka“, o medžiuose „paukščiai šneka“. Sodas seniau buvęs ne tik namų puošmena, bet ir laimės į namus nešėjas, apeiginis elementas.

Dar daugiau apie sodus, jų regioninius savitumus, žaliavos paruošimą ir vėrimo techniką klaipėdiečiai sužinos patys dalyvaudami kūrybiniame procese.

Akcija „Augink sodą“ prasidės pirmadienį, lapkričio 14 dieną. Atvirų durų dirbtuvės veiks pirmadieniais ir trečiadieniais (lapkričio 14, 16, 21, 23, 28, gruodžio 5, 7, 12, 14 dienomis) 15–18 val.

Gruodžio 17 d. 16 val. Klaipėdos etnokultūros centro salėje vyks advento vakaras „Sodai sodai, leliumoj“, kurio metu skambės folkloro ansamblio „Kuršių ainiai“ (vad. J.Vozgirdienė ir A.Vozgirdas) dainos, o kartu bus galima pasidžiaugti klaipėdiečių sukurtu šiaudiniu sodu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min