Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 17d. 11:59

Klaipėdiečiams – naujas miesto sumanymas, tai jau turi Vilnius, Kaunas ir Palanga

Varžybų „Pagauk optimizmą“ akimirka
Regatos organizatorių nuotr. / Klaipėdiečio kortelė suteiktų privalumų naudojantis įvariomis paslaugomis.
Vedina Vilniaus, Kauno ir Palangos pavyzdžių, Klaipėda taip pat ketina miestiečiams pasiūlyti klaipėdiečio kortelę. Žadama apjungti visų miestų gerąsias patirtis ir dar labiau išplėsti kortelės naudą, mat vienur ši kortelė yra tiesiog transporto bilietas, o kitur – galimybė pasinaudoti nuolaidomis sveikatinimuisi ir kitoms paslaugoms.

Nurodoma, kad pagrindinis tokios kortelės įdiegimo tikslas – didinti Klaipėdos gyventojų skaičių, mat tapus uostamiesčio gyventoju atsirastų galimybė pasinaudoti nuolaidomis lankantis renginiuose, vykstant viešuoju transportu bei apsiperkant.

Viliamasi, kad siūlymų nestokos ir privatus verslas norėdamas pritraukti klientų.

Skatintų lojalumą miestui

Šiuo metu miestiečių korteles turi Vilnius, Kaunas ir Palanga.

Tiesa, kaip sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus specialistas Modestas Martišius, sostinėje, Kaune kortelės yra tiesiog transporto elektroninis bilietas ir nieko daugiau.

Palangoje miestiečiai turi daugiau galimybių. Kortelė palangiškiams suteikia didelę nuolaidą patenkant į baseinų kompleksą ties kurortu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaunystės skveras Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaunystės skveras Palangoje

„Mūsų koncepcijos tikslas apjungti Vilniaus, Kauno ir Palangos kortelių savybes – nuolaidų kortelė ir galimybė naudotis viešuoju transportu. Pagrindinis tikslas – skatinti gyventojų lojalumą miestui. Miestas suteiktų kortelę, kuri suteikia nuolaidas, galima naudotis ir viešojo transporto bilietu. Viskas būtų vienoje kortelėje“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Šis klausimas penktadienį buvo pristatytas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegijos posėdyje.

Kol kas kortelės koncepcija ir gairės dar tik diskutuojamos bei plėtojamos.

Sumanymas galėtų būti įgyvendintas po metų, kitą rugpjūtį.

Anot M.Martišiaus, kortelę galėtų gauti Klaipėdos miesto gyventojai, gyvenamąją vietą čia deklaravę bent nuo paskutinių praėjusių metų gruodžio 21 dienos.

Kaip paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, ši data pasirinkta kaip atspirtis siejant su mokestiniais metais ir mokesčių paskirstymu miestams iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Siūloma, kad į kortelę būtų integruotas ne tik viešojo transporto bilietas, bet ir įvairios nuolaidos.

Pavyzdžiui, Klaipėdos turizmo informacijos centras ekskursijoms taikytų 50 proc. nuolaidą.

Parodų ir koncertų lankymas atsieitų 25 proc. pigiau.

Prisijungti prie kortelės teikiamų naudų bus siūloma ir verslo įmonėms.

Jos turėtų pasiūlyti bent dešimties procentų nuolaidą prekėms ir paslaugoms, kuri galiotų mažiausiai mėnesį.

Nuolaidų sąrašus miestiečiai rastų interneto svetainėje arba mobiliojoje aplikacijoje.

Siūlė pažvelgti į užsienį

Plėtojant klaipėdiečio kortelės koncepciją, miesto savivaldybės tarybos nariai turėjo ir kitų pasiūlymų – integruoti moksleivio pažymėjimą, narystes bibliotekose, taip sumažinant piniginėse besikaupiančių kortelių skaičių.

Idėjos bus vystomos ir toliau.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Judita Simonavičiūtė teiravosi, ar buvo nagrinėjama, kaip tokios kortelės funkcionuoja užsienyje.

„Nes Lietuvoje gerų pavyzdžių nematau“, – pabrėžė politikė.

Jos teigimu, tikslas turėtų būti ne nuolaidos, o gyventojus vienijantis elementas, kur susidurtų naudą teikdamas tiek verslas, tiek savivalda, o pačiam miestiečiui būtų garbės klausimas turėti tokią kortelę.

Fotopolio nuotr./Antroji Jūros šventės diena
Fotopolio nuotr./Antroji Jūros šventės diena

Štai Palangoje, kaip skaičiuojama, iš 18 tūkstančių gyventojų, 11 tūkstančių turi tokias korteles.

Išdavus korteles gyventojų sąrašą ketinama tikrinti kartą per metus.

Tarybos narys Aidas Kaveckis siūlė tai daryti kur kas dažniau.

„Šaunus produktas, manyčiau, kad būtent klaipėdiečiai ją turėtų turėti ir tikrinimas turėtų būti kas mėnesį atnaujinant duomenis, nes žinome, kad yra klaipėdiečių, kurie dirba Klaipėdoje, o gyvena kitur. Čia būtų skatinimas gyventi Klaipėdoje“, – sakė A.Kaveckis.

Politikas Vytis Radvila siūlė kortelės naudą išplėsti dar labiau – ji esą turėtų pasipildyti svarbiomis funkcijomis, pavyzdžiui, vykdant registraciją į darželius, įtraukti tam tikras nuotolinio klientų aptarnavimo funkcijas.

„Pati idėja gal nebloga, bet visi turim po 10-20 įvairių nuolaidų kortelių, kalbu nereklamuodamas nieko, viena kortelė veikia kartais degalinėj ir dar kažkur. Dabar ką girdžiu, kalbame apie dar vieną kortelę, bet trūksta esminių dalykų. Kalbėt, kad verslas norės...

Klausimas paprastas – jei atsiras dešimt optikos salonų, ar pirmą nagrinėsim prašymą, ar dešimtą, ar kuris didesnę nuolaidą siūlys? Pati idėja gera, bet klausimų daug. Tikslas pagrindinis turėti daugiau nuolaidų, ar didinti Klaipėdos miesto gyventojų skaičių?“ – klausė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Saulius Budinas.

Tikslas pagrindinis turėti daugiau nuolaidų, ar didinti Klaipėdos miesto gyventojų skaičių?

Pasak kortelių koncepciją pristačiusio M.Martišiaus, tikslas abipusis, o verslui durys atviros, tad su džiaugsmu būtų sutikti visi dešimt optikos salonų, kurie pateikti kaip pavyzdys.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kolegijoje nagrinėtam klausimui politikai pritarė, tad klaipėdiečio kortelės sumanymas bus plėtojamas ir toliau, o miestiečiai tokias korteles galėtų gauti maždaug po metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min