Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiams – paskaitos apie nemokamas profilaktikos programas

Padidėjęs kraujospūdis – nematomas žudikas.
Gedimino Savickio nuotr. / Klaipėdiečiai gali ne tik sužinoti savo kraujo spaudimą, įvairius kūno masės rodiklius, bet ir išklausyti naudingas paskaitas apie valstybės finansuojamas profilaktikos programas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje įsibėgėjo sveikatos patikrinimų - kraujospūdžio, cholesterolio koncentracijos kraujyje, kūno analizės - ir paskaitų apie nemokamas valstybines profilaktikos programas „maratonas“. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai per kelias savaites sveikatą patikrino porai šimtų žmonių.

Žmonės ne tik sužinojo savo kraujo spaudimą, įvairius kūno masės rodiklius, bet ir išklausė naudingas paskaitas apie valstybės finansuojamas profilaktikos programas. Nors valstybė apmoka nemažai įvairių medicininių tyrimų ir paslaugų, daug  žmonių šia galimybe nesinaudoja. 

„Moterims itin aktualios yra gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programos, o vyrams – priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Valstybė taip pat finansuoja asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių, bei storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programų paslaugas. Prieš kelerius metus iš valstybės lėšų silantinėmis medžiagomis pradėti dengti vaikų krūminiai dantys. Norime, kad apie šias programas sužinotų kuo daugiau žmonių ir pasinaudotų savo teise į šiuos nemokamus tyrimus ir paslaugas“, – sakė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Eglė Cibutavičiūtė.

Norime, kad apie šias programas sužinotų kuo daugiau žmonių ir pasinaudotų savo teise į šiuos nemokamus tyrimus ir paslaugas, - sakė E.Cibutavičiūtė.Nemokamos paskaitos apie valstybines profilaktikos programas, bei sveikatos patikrinimai (kraujospūdžio, cholesterolio koncentracijos kraujyje, kūno analizės) atliekami iš anksto užsiregistravusiose uostamiesčio bendrovėse.

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai jau lankėsi UAB „Maxima LT“ Klaipėdos padalinyje, šią savaitę  – Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje KLASCO. Pasitikrinti sveikatos ir išklausyti paskaitų apie valstybės finansuojamas profilaktinių patikrinimų programas atėjo apie 200 žmonių. Šią misiją Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras vykdys ištisus metus. Specialistai žada metų pabaigoje apibendrinti visus surinktus duomenis apie darbuotojų sveikatą ir paskelbti pačią sveikiausią Klaipėdos bendrovę. Pernai ja buvo išrinkta Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“.

Bendrovės dar gali registruotis nemokamiems sveikatos patikrinimams ir paskaitoms apie valstybės finansuojamas profilaktinių patikrinimų programas. 8 – 46 – 234796  8 – 46 – 234796 , 8 – 612 – 30179 arba el. paštu egle@sveikatosbiuras.lt 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min