Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiams siaubą kelia ant galvų byrančios daugiabučių sienų nuotrupos

Ant Klaipėdos daugiabučių įspėjimai apie byrančias plytas
L. Sėlenienės nuotr. / Ant Klaipėdos daugiabučių įspėjimai apie byrančias plytas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiomis dienos ant kai kurių uostamiesčio daugiabučių užkabintos lentelės, įspėjančios nesiartinti prie namų. Taip atsakingi savivaldybės pareigūnai tikina bandantys praeivius apsaugoti nuo skaudžių nelaimių. Pasak specialistų, pažymėtų namų sienų plytos gali bet kuriuo metu tiesiog imti ir pabirti ant praeivių galvų.

Už statybų priežiūrą atsakingi savivaldybės pareigūnai patikrino 25 uostamiesčio devynaukščius ir 6 trylikos aukštų daugiabučius. Paaiškėjo, kad šeši namai turi avarinės būklės požymių.

Kad pavojus sulaukti plytų krušos nuo uostamiesčio daugiabučių realus, liudija pasikartojančios namų sienų griūtys. Dažniausiai nuo sienų nutrupa raudonos, drėgnam ir vėjuotam pajūrio klimatui nepritaikytos plytos.  

Daugiabučius administruojančios bendrovės įpareigotos akylai stebėti, kaip keičiasi į pavojingų namų sąrašą įtrauktų pastatų būklė.

„Namo prižiūrėtojas privalo stebėti ir kas mėnesį žurnale surašyti, kaip keičiasi pastato būklė. Svarbu, ar nedidėja sienų plyšiai, ar plytos netrupa. Po stebėjimo periodo įvertinsime pastatų būklę ir spręsime, kokio remonto reikalauja statinys.

Kol vyksta stebėjimas, kai kurių daugiabučių administratoriai dėl viso pikto ant sienų užkabino įspėjančias lenteles, kad praeiviai laikytųsi atokiau nuo grėsmę keliančių namų“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Statybų priežiūros poskyrio vedėja Galina Čichun.

Tai, kad pavojus sulaukti plytų krušos nuo uostamiesčio daugiabučių realus, liudija pasikartojančios namų sienų griūtys. Praeitą rudenį vieno Debreceno gatvės daugiabučio gyventojai ryte prabudo nuo milžiniško trenksmo. Nubyrėjo išorinės sienos apdaila.

L. Sėlenienės nuotr./Ant Klaipėdos daugiabučių įspėjimai apie byrančias plytas
L. Sėlenienės nuotr./Ant Klaipėdos daugiabučių įspėjimai apie byrančias plytas

Tokių įvykių uostamiestyje pasitaikydavo ir anksčiau. Dažniausiai byra senų  namų sienos iš raudonų plytų. Prieš kelis dešimtmečius namų  projektuotojai neįvertino, kad tokios plytos neatsparios drėgnam ir vėjuotam pajūrio klimatui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min