Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 15d. 13:03

Klaipėdiečių architektai varžysis pasaulinėje parodoje

Pasauliniame konkurse „Brick Awards 2012“ dalyvausiantys klaipėdiečių architektų darbas – verslo centro „Vitė“.
LASKAO nuotr. / Pasauliniame konkurse „Brick Awards 2012“ dalyvausiantys klaipėdiečių architektų darbas – verslo centro „Vitė“.

Klaipėdiečiai architektai Vaida ir Ramūnas Atai, savo darbus pristatę tarptautiniam „Baltijos mūro ir stogo apdovanojimo konkursui 2011“, sulaukė pripažinimo. Du projektai atrinkti į kitą etapą ir varžysis pasauliniame konkurse „Brick Awards 2012“, vienas iš jų pelnė nominacijos laimėtojo titulą.

Sėkmę klaipėdiečių kūrėjų komandai atnešė Stančių kaime, Klaipėdos rajone įgyvendintas „National Golf Resort“ golfo klubo projektas. Jis pripažintas laimėtoju „Čerpėmis dengto stogo“  nominacijoje.

Kitas kūrėjų darbas – Verslo centro „Vitė“ – atrinktas kaip papildomas projektas dalyvauti pasauliniame konkurse Vienoje, kur konkuruos net 36 valstybių atstovai. Nominacijų laimėtojai ir papildomai atrinkti projektai taip pat pretenduoja patekti į konkurso organizatorių leidžiamą prestižinį pasaulio architektūros albumą.

Konkurso organizatorė – keraminių plytų, čerpių bei trinkelių gamintoja kompanija „Wienerberger AS“, pakvietusi Baltijos šalių architektus į profesines varžytuves, siekė surasti bei išskirti objektus, kuriuose geriausiai panaudotos jos gaminamos medžiagos. Regioniniame konkurso etape, šiemet vykusiame Estijoje, sulaukta net 23 architektų darbų. Jie konkuravo 4-iose kategorijose. Vertinimo komisija, sudaryta iš  Baltijos šalių architektūros autoritetų, įsteigė ir specialų prizą. Jį, beje, taip pat laimėjo Lietuvos atstovai.

Geros žinios iš Estijos nudžiugino konkurse dalyvavusius Klaipėdos atstovus. Architektė Vaida Atienė sako, jog tarptautinės vertinimo komisijos pripažinimas padrąsina kurti, nebijoti savo idėjų, o jei reikia, ir pakovoti už jas.

„Dėl verslo centro „Vitė“ projekto būta įvairių nuomonių. Vieniems nepatiko spalva, kitiems – dar kas nors, džiaugiuosi, kad išsaugojom savo idėją ir viziją.  Įvertinimas konkurse tik patvirtino, jog buvome teisūs“, – teigė V.Atienė. Architektė dideliu laimėjimu pavadino galimybę savo komandos darbus eksponuoti pasaulinėje parodoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:44
23:52
01:12

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min