Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 9d. 20:12

Klaipėdiečių balsas Seimo rinkimuose: bausti negalima pasigailėti

Danės rinkimų apygardoje balsavę klaipėdiečiai dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai neslėpė, kaip ir dauguma Klaipėdos gyventojų, buvo nuvilti skandalo Liberalų partijoje. „Ši žinia pakirto kojas. Rinktis, už ką balsuoti, buvo nelengva“, – teigė V.Tarasovas.
Tomo Pikturnos nuotr. / Danės rinkimų apygardoje balsavę klaipėdiečiai dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai neslėpė, kad buvo nuvilti skandalo Liberalų partijoje.

Liberaliausio Lietuvos miestu tituluojamos Klaipėdos gyventojai sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose atrodė sutrikę. Dauguma nė neslėpė – metų metus balsavo už liberalus ir dabar pasijuto lyg išduoti. „Bausti negalima pasigailėti“, – dilema, kur dėti kablelį, kamavo klaipėdiečius.

Klaipėda buvo tapusi tarsi liberalų Meka. Čia jie turėjo tvirtą rinkėjų palaikymą, o Marių rinkimų apygardoje tradiciškai kandidatavusiam buvusiam partijos lyderiui Eligijui Masiuliui pirštinę mesdavo tik drąsiausi politikai. 2012-aisiais vykusiuose Seimo rinkimuose už E.Masiulį pirmame ture balsavo kone trečdalis Marių apygardoje gyvenančių klaipėdiečių.

Vietoje liberalų – valstiečiai

Šiemet šioje apygardoje liberalams atstovauja Metų mokytoju kadaise išrinktas Smeltės progimnazijos vadovas Edmundas Kvederis. Kaip mokytojas jis daugeliui žinomas, kaip politikas – menkiau. Šioje apygardoje jam tenka konkuruoti su socialdemokrate Lilija Petraitiene ir Seime jau buvusiu Evaldu Jurkevičiumi.

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://dc1.maps.lt/rinkimai2016/aktyvumas_I_turas/

Šios apygardos apylinkėse visur buvo panašus vaizdas – žmonės ilgai stoviniavo prie kandidatų sąrašo ir neslėpė tikrai nežinantys, už ką balsuoti. „Lyg Kepenis žinomas. Čia tas kur ruonis? Kur sveikuolis? Gal geras žmogus?“ – svarstė dvi garbaus amžiaus moterys. Metų metus už E.Masiulį balsavusios klaipėdietės dabar pasijuto tarsi aklavietėje.

„Mano darbe daug nusivylusių žmonių. Sakė, kad visai neis balsuoti. Balsuoti reikia eiti. Aš pati jau nežinau, kuo tikėti, o kuo ne“, – 15min atviravo klaipėdietė Regina. Ji pati apsisprendė balsuoti už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Tiki, kad tai lems pokyčius. Norėjo balsuoti už Naglį Puteikį, bet pasigedo jo pavardės vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Ilgai sąrašą studijavęs Marius su žmona vis tik balsavo už Edmundą Kvederį. „Šiek tiek jį pažįstu. Tai ir lėmė pasirinkimą. Anksčiau buvau ištikimas liberalams. Tačiau po tos istorijos nebepasitikiu liberalais, balsavau už kitą partiją“, – pasakojo vyras.

Dilema: Naglis Puteikis ar Simonas Gentvilas

Baltijos rinkimų apygardoje dažniausiai skambėjo Agnės Bilotaitės pavardė. Šioje apygardoje kandidatuoja ir liberalas Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas, „tvarkietė“ švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina.

Čia balsavusi Ermina teigė balsavusi už moterį – Agnę Bilotaitę. „Tikiuosi naujovių, todėl balsavau už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą“, – prie balsavimo urnos pasakojo pašnekovė.

Tomo Pikturnos nuotr./Klaipėdiečiai balsuoja Seimo rinkimuose
Tomo Pikturnos nuotr./Klaipėdiečiai balsuoja Seimo rinkimuose

Danės rinkimų apygardoje nuo ryto driekėsi eilės. Čia didžiausia kova užvirs tarp Naglio Puteikio, atstovaujančio Antikorupcinei N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijai, ir liberalo Simono Gentvilo.

Po nedidelės 15min žurnalistų apklausos prie rinkimų urnos tapo aišku, kad šie kandidatai ir turėtų susikauti antrame rinkimų ture. Šios dvi pavardės dažniausiai ir skambėjo rinkėjų lūpose.

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://dc1.maps.lt/rinkimai2016/rezultatai_I_turas/

„Balsavau už konservatorių partiją, nes jie man atrodo patikimi, protingiausiai kalba. Taip pat rinkausi Simono Gentvilo kandidatūrą. Mokykloje teko su juo bendrauti, dalyvaudavo renginiuose, yra aktyvus“, – teigė studentė Rūta.

Jau pensininkė Nadežda teigė balsavusi už N.Puteikį: „Gal jis ką nors geresnio duos Klaipėdai. Juk pats senas klaipėdietis“.

„Balsavau už liberalus. Ir tas balsas – lyg avansas jiems. Tikiu, kad jie gali pasitaisyti. Galbūt bus stipri opozicinė partija“, – kalbėjo vadybininku dirbantis Antanas.

Balsuoti Danės apygardoje atėję dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai neslėpė, jog apsispręsti, kaip ir daugumai klaipėdiečių nebuvo lengva. „Istorija su liberalais tikrai pakirto kojas. Po jos šiuose Seimo rinkimuose teko ilgai mąstyti, už ką balsuoti. Nebuvo lengva“, – neslėpė V.Tarasovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min