TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečių daina – konkurso finale

Naujosios dainos kūrėjai - D.Bielskytė ir V. Grušas.
Organizatorių nuotr. / Naujosios dainos kūrėjai - D.Bielskytė ir V. Grušas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį tiesiogiai LNK televizija transliuos baigiamąjį konkurso „Nauja daina 2010“ koncertą, kurio metu žiūrovai, balsuodami telefonu,  išrinks tris geriausias 2010 metais Lietuvoje sukurtas ir konkurse dalyvaujančias dainas. Išrinkta 15 dainų, tarp kurių ir klaipėdiškių – Valdo Grušo ir Dalios Bielskytės – daina „Tu prisėdai šalia“, atliekama vokalistės Rasos Duonėlos.

Radijo stotis „Lietus“ kartu su Lietuvos Autorių Teisių gynimo Asociacijos Agentūra LATGA–A surengė konkursą „Nauja daina 2010“. Konkursas, kurio tikslas – skatinti autorių kūrybinę veiklą, truko 2 mėnesius. Praėjusių metų pabaigoje internetiniu balsavimu svetainės www.naujadaina.lt lankytojai iš 120 konkurse dalyvavusių dainų išrinko 15, kurios pateko į finalą.

Sausio 28 dieną finaliniame „Nauja daina 2010“ koncerte LNK žiūrovai išgirs penkiolika muzikos ir teksto autorių  sukurtų dainų, tarp kurių ir klaipėdiškių – Valdo Grušo ir Dalios Bielskytės – daina „Tu prisėdai šalia“, atliekama vokalistės Rasos Duonėlos.

Į konkurso „Nauja daina 2010“ finalą patekusios dainos „Tu prisėdai šalia“ autoriui Valdui Grušui muzika – hobis, malonumą nešantis jau 20 metų, Daliai Bielskytei – poetei ir žinomai visuomenės veikėjai dainos tekstas – smagus žaidimas. Dainos atlikėja Rasa Doniela muzikoje irgi neieško pragyvenimo galimybių. Duoną užsidirbantys kitose srityse bičiuliai muziką vadina tiesiog „kaifu“.

V. Grušas pasakoja, jog geriausia nauja lietuviška daina pretenduojantis tapti jo kūrinys atsirado maždaug prieš metus. „Kai žodžių autorė Dalia Bielskytė atsiuntė tekstą, iškart supratau, kad jis dainuojasi! Melodija gimė akimirksniu, tačiau daina stalčiuje gulėjo ilgai. Ir jei ne šitas konkursas, matyt, būtų ten gulėjusi dar ilgiau. Galėjau dainą atlikti pats, bet to nedariau, nes visiškai pasitikiu Rasos Donielos vokaliniais sugebėjimais, ji – lietuviškoji Tina Turner,“– konkursinę dainą ir jos atlikėją pristato klaipėdietis Valdas Grušas.

Daina „Tu prisėdai šalia“ atsirado maždaug prieš metus, spontaniškai, be išankstinio užmanymo. „Rimčiausi dalykai vyksta juokaujant, – sako Dalia. – Eiliuotai pajuokavau apie „vėl sužaliavusias rūtas“, o Valdas Grušas labai rimtai ėmėsi darbo. Daina gimė, ji skamba ir tai yra gerai. Manau, kad esam puiki talentingų, linksmų ir darbščių žmonių kompanija, kuriai neišvengiamai seksis, nes viskas vyksta su džiaugsmu ir iš meilės“.

Paklaustas apie dainos „Tu prisėdai šalia“ pranašumus prieš kitus konkurso dalyvius, dainos autorius žodžių nerinko: „Nereikia net klausti, kuo išsiskiria Klaipėdos krašto muzikantai. Čia valgome daugiau žuvies, vadinasi, mūsų smegenyse yra daugiau fosforo. Jis stimuliuoja kūrybines galias ir leidžia švytėti.“

„Mes džiaugiamės, kad esame konkurso „Nauja daina 2010“ finale. Mums tai – lygis. Aišku, norisi laimėti, tačiau nežadame žudytis, jei nepavyks,“– apie patekimą tarp 15 geriausiųjų pasakoja Rasa Doniela. Dainos autorius V. Grušas bičiulei pritaria: „Noriu laimėti, tikiuosi laimėti, bet nenuliūsiu nepavykus. Jei ir kitais metais tęsis šis konkursas, vėl tikiuosi būti finale.“

„O aš tiesiog pasėdėsiu šalia dviejų puikių muzikantų“, – juokiasi Dalia Bielskytė.

Visi trys tikisi, kad balsavimo metu klaipėdiškiai parodys solidarumą ir gausiai balsuos už savus.
Autoriai, kurių daina finale užims pirmąją vietą, bus apdovanoti 7000 litų piniginiu prizu, antros vietos laimėtojams atiteks 5000 litų, o trečiosios – 3000 litų piniginis prizas. Vieną iš konkursui pateiktų dainų LATGA–A ekspertų grupė savo sprendimu „Už originalumą ir kūrybinius ieškojimus“ apdovanos 5000 litų pinigine premija.

Koncertą ves radijo stoties „Lietus“ laidų vedėjai Marius Berenis ir Jonas Radzevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min