Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 28d. 12:45

Klaipėdiečių žygdarbiai sulaukė įvertinimo

„Lietuvos garbės“ nominantei Daivai Jonaitienei  teko didžiulis išbandymas – dukters liga.
Asmeninio archyvo nuotr. / „Lietuvos garbės“ nominantei Daivai Jonaitienei teko didžiulis išbandymas – dukters liga.

TV projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimuose – ir pajūrio gyventojų istorijos, suvirpinusios širdis ne vienam klaipėdiečiui.

Už drąsius žygdarbius, savanoriškas iniciatyvas TV3 televizijos „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose nominuoti šeši Klaipėdos krašto gyventojai. Tarp jų – ir drąsūs gelbėtojai, ir su likimo smūgiais bandanti kovoti mama. Įsimintinų istorijų herojai, pelnę daugiausiai televizijos žiūrovų simpatijų, kovo 11-ąją bus apdovanoti iškilmingame koncerte.

Be baimės nėrė į vandenį

TV projektas priminė prieš trejus metus sujaudinusią istoriją, kai buvęs krepšininkas, dabartinis krepšinio klubo „Neptūnas“ direktorius Osvaldas Kurauskas iš tvenkinio ištraukė Trinyčių tvenkinyje skendusius 3-metį berniuką ir jo senelį. Vieną spalio dieną bėgiojęs krepšininkas nuo tvenkinio pusės išgirdo šūksmus. Nieko nepabūgęs vyriškis šoko į tvenkinį ir ištraukė skendusius senelį ir anūką. Šį žygdarbį suskubo įvertinti Klaipėdos žiniasklaida, nepamiršta ir išgelbėto berniuko šeima. „Lietuvos garbės“ nominantą jie pasveikino internetu iš užsienio.

„Iš tiesų labai nustebino tai, kad vėl prisiminta ši istorija. Nemažai laiko praėjo. Net klausiau, ar iš tiesų to reikia“, – kuklinosi O.Kurauskas. Jam pačiam buvo labai malonu išvysti išgelbėtą berniuką, pamatyti, koks užaugęs. „Buvo įdomu sužinoti, kad jo tėtis taip pat žaidė krepšinį, tik kitoje komandoje“, – pasakojo nominantas.

Prisiminta ir praėjusią vasarą Klaipėdą sukrėtusi istorija, kai vieną vasaros vakarą į Danės upę buvo įmestas vaikinas. Nors tą vakarą prie upės buvo gausu žmonių – niekas gelbėti nelaimėlio neskubėjo. Ištraukti iš upės skęstantį vaikiną ryžosi pro šalį ėję Saulius Griešius ir Vainius Grišius. Kaip vėliau teisme prisiminė Saulius – jam teko nerti į maždaug 4 metrų gylį kelis kartus, kol rado skenduolį. Sumuštas ir kurį laiką upės dugne pragulėjęs Marius Šilauskas sąmonę atgavo tik kitą rytą. „Jaučiuosi lyg antrą kartą gimęs“, – sakė Marius. S.Griešius ir V.Grišius, jau pagerbti klaipėdiečių už pilietišką poelgį, nominuoti „Metų žygdarbio“ kategorijoje.

Ilgai savo gelbėtojas prisimins ir jauna mama: gatvėje gimdyti pradėjusiai moteriai į pagalbą atskubėjo dvi veterinarijos klinikos gydytojos – Rasa Budginienė ir Christina Aruntiana. Moterys už drąsą nominuotos kategorijoje „Metų pareiga“. 

Subūrė „širdukus“

Kartenoje gyvenanti Daiva Jonauskienė už savo kelerių metų triūsą nominuota „Vilties“ kategorijoje. Pati su onkologine liga kovojanti Daiva gavo dar vieną likimo išbandymą – jauniausioji dukrytė gimė su širdies yda. Trimetė Roma Teresė jau išgyveno tris sudėtingas operacijas.

„Tai, kad ji gyvena – didžiausias medicinos stebuklas“, – teigė karteniškė Daiva.

Dukrytės liga paskatino moterį suburti visas Lietuvos šeimas, kuriose auga vaikai su širdies negalia į asociaciją „Vaiko širdis“. Šiuo metu ši asociacija vienija per 100 žmonių. Kasmet jie vyksta į kelių dienų stovyklas, dalijasi informacija, guodžia vienas kitą.

„Nominacija „Lietuvos garbės“ konkurse man buvo tikrai labai netikėta. Ėmiau galvoti, kad gal yra verti ir kiti žmonės. Labai didelės paramos sulaukiau iš savo sūnaus, kuris itin džiaugiasi šia nominacija“, – pasakojo Daiva. „Vaiko širdies“ asociacija gyvuoja be jokios paramos iš valstybės. Tik tiek, kiek sulaukiama rėmėjų pagalbos. „Man neužtenka dienos visiems dienos darbams, man para per trumpa“, – prisipažino „Vilties“ kategorijoje nominuota moteris. Ji be Romos Teresės augina 20-metį sūnų ir 6-metę dukrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min