Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje aptiktas radioaktyviu ceziu užterštas metalo laužas

Šie vamzdeliai Klaipėdos uoste skleidė padidintą radiaciją
Radiacinės saugos centro nuotr. / Šie vamzdeliai Klaipėdos uoste skleidė padidintą radiaciją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uoste aptikta radiaciją skleidžiančio metalo laužo. Kaip informuoja Radiacinės saugos centras, metalo laužas į Lietuvą buvo atgabentas iš Švedijos.

Pirmadienį Radiacinės saugos centro Klaipėdos skyriui bendrovė  „Kuusakoski“ pranešė, kad savivarčiu vežant metalo laužą, atgabentą iš Švedijos, įmonės viduje suveikė stacionari dozimetrinės kontrolės įranga, kuri identifikavo padidėjusią foninę jonizuojančiąją spinduliuotę.

Pasak Radiacinės saugos centro pranešimo, savivartyje buvęs metalo laužas buvo išrūšiuotas pagal skleidžiamos spinduliuotės dydį, naudojantis radiacijos matavimo prietaisu, ir atrinkti trys nerūdijančio plieno vamzdeliai, kurie skleidė didesnę nei foninė spinduliuotę. Radioaktyvūs vamzdeliai buvo izoliuoti.

Radiacinės saugos centro Klaipėdos skyriaus specialistai, antradienį nuvykę į įvykio vietą, atliko dozės galios matavimus bei nešiojamu scintiliaciniu spektrometru nustatė, kad vamzdeliai užteršti 137Cs (dozės galia prie vamzdelių siekė 442-285 μSv/val, o 1 metro atstumu nuo jų – 8,18-7,19 μSv/val).

Radiacinės saugos centro specialistai, įvertinę situaciją, pareikalavo „Kuusakoski“ įmonės užtikrinti užteršto radionuklidais metalo laužo fizinę bei radiacinę saugą taip, kad nekenktų žmonėms bei aplinkai, ir nustatytais terminais sutvarkytų kaip radioaktyviasias atliekas, t.y. perduotų VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūrai.

Minėto įvykio metu nei dirbantieji minėtoje įmonėje, nei kiti gyventojai nepatyrė padidintos apšvitos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Radiacija Klaipėda
Parašykite atsiliepimą apie 15min