TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje baseinų padėtis yra prasčiausia

Pristatytas renovuotas Lazdynų baseinas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos baseinų situacija yra blogesnė, palyginus ne tik su užsienyje esančių panašių dydžių miestais kaip uostamiestyje, bet ir tarp visų Lietuvos didžiųjų miestų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybėje buvo pristatyta baseinų poreikio ir išsidėstymo galimybių studijos tarpinė ataskaita.

Jos metu Klaipėdos miesto savivaldybės politikams ir administracijos atstovams pateikta Klaipėdos miesto demografinės ir ekonominės situacijos analizė, baseinų tipų ir išdėstymo tankumo Lietuvoje ir užsienio valstybėse analizė bei miesto gyventojų apklausos suvestinė.

Studiją atliekantys bendrovės „Lyderio grupė“ atstovai  Stasys Vieversys bei Sofija Kogan savo pristatyme pabrėžė, kad Klaipėdos baseinų situacija yra blogesnė, palyginus ne tik su užsienyje esančių panašių dydžių miestais kaip uostamiestyje, bet ir tarp visų Lietuvos didžiųjų miestų. Beje, šios situacijos netgi nepagerintų ir rekonstruojamas „Gintaro“ baseinas.

Atsižvelgiant į tai, kad iš beveik 700 apklaustų įvairių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių klaipėdiečių išreiškė pageidavimą naudotis baseinu asmeniniam sveikatos gerinimui ir relaksacijai, o taip pat pageidautų ir kitų papildomų sveikatingumo paslaugų, mero pavaduotojas Vytautas Čepas išreiškė mintį, kad Klaipėdoje reikia tokio baseino, kuriame būtų suderinti tiek vandens sporto šakų atstovų, tiek ir visų miesto gyventojų laisvalaikio poreikiai.

Kadangi pagal gyventojų apklausos atsakymus ryškus prioritetas yra teikiamas ne profesionaliajam sportui, o laisvalakio įrangai baseine – vandens kaskadai ir povandeninio masažo srovėms, ramaus pasiplaukiojimo erdvei taip pat saunai, garinai pirčiai, infraraudonųjų spindulių pirčiai, ledo kambariui – Sporto skyriui pavesta papildomai surinkti vandens sporto šakų atstovų poreikius.

Vėliau galimybių studijos atlikėjai turės pateikti baseinų išdėstymo schemą mieste, tai pat preliminarius baseinų tipus bei investijų dydžius. Pagal surinktus duomenis bus taip pat svarstoma, kaip pritraukti privatų kapitalą, pavyzdžiui, papildomų sveikatinimo paslaugų teikimui.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra pateikusi paraišką Europos Sąjungos 2007–2013 metų Lietuvos-Lenkijos-Rusijos pasienio bendradarbiavimo programai. Paraiškoje numatyta parengti dviejų miesto baseinų techninius projektus. Atsakymo tikimasi šių metų rugpjūčio viduryje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min