Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – dailės perlai

M. Skudučio kūrinys
M. Skudučio kūrinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Klaipėdos dailės parodų rūmuose atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos dailės kolekvis paroda iš ciklo „Lietuvos profesionaliosios dailės sklaida“.

Pirmoji kolekcija (2004–2006 m.) buvo sėkmingai eksponuojama Kaliningrade, Lenkijoje, Vengrijoje, atskiromis dalimis Vilniaus kongresų rūmuose. Antroji kolekcija   (2007– 2009 m.) pristatyta Olandijoje,  Suomijoje, Lenkijoje, Italijoje, Austrijoje (projekto „Vilnius ir Lincas – Europos kultūros sostinės 2009" dalis), Vilniaus kongresų rūmuose, Vilniaus m. savivaldybėje, Panevėžio ir Utenos miestų galerijose.

2010–2010 metų kilnojamosios  parodos kolekciją nuspręsta sudaryti iš kūrinių menininkų, kurie, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę – buvo pripažinti ir įvertinti ypatingomis premijomis – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Vyriausybės  kultūros ir meno premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinai ir Gedimino ordino medaliais, taip pat 2001 m. LDS įsteigtais auksiniais ženkliukais, kurie kasmet įteikiami už išskirtinę kūrybinę veiklą.  

Kaip teigia organizatoriai, tradicijos parengti LDS narių, gavusių aukščiausius valstybės apdovanojimus, bendrą kūrybos parodą iki šiol Lietuvoje nebuvo.

Tokia paroda akivaizdžiai pristatys valstybės  vertinamą  ir premijų pavidalu mecenuojamą  profesionalųjį meną, supažindins su iškiliausiais paskutiniojo dvidešimtmečio kūrėjais, retrospektyviai peržvelgs tiek jų kūrybą, tiek Lietuvoje skiriamų apdovanojimų nominacijas.

Paroda atidaroma trečiadienį, 18 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min