Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 8d. 10:41

Klaipėdoje – diskusija apie sveikatos studijų perspektyvas

Klaipėdos universitetas.
15min nuotr. / Klaipėdos universitetas.

Spalio 8-9 dienomis Klaipėdoje vyks tarptautinės mokslo organizacijos ORPHEUS (Organization for PhD Education in Biomedicine and Health Sciences in the European System) narių suvažiavimas. Tai pirmasis renginys Lietuvoje, kuris organizuojamas Klaipėdos universitete, siekiant aptarti galimybes kurti bendras sveikatos mokslų doktorantūras Baltijos šalių regione.

Organizacijos ORPHEUS pagrindinis tikslas – skatinti Baltijos regiono šalių bendradarbiavimą sveikatos mokslo srityje, atliekant bendrus mokslinius tyrimus jungtinėse doktorantūrose.

„Klaipėdos universitetas turi patirtį šioje veikloje, kadangi jau septynerius metus bendradarbiauja su Suomijos jungtine doktorantūros mokykla. Šiuo metu turime penkis doktorantus studijuojančius Suomijos universitetuose“. – sakė Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Natalja Istomina - pirmoji Lietuvos-Suomijos jungtinės doktorantūros slaugos mokslų doktorantė. Ji  rengė sveikatos mokslų disertaciją.

„Pradėjau studijuoti Turku universitete kaip tarptautinė doktorantė prieš keletą metų. Mano darbo vadovai yra trys: du Suomijos profesoriai ir prof. dr. Artūras Razbadauskas vadovas Lietuvoje. Tyrimą atlikau Lietuvoje, naudojant Suomijos mokslininkų sukurtus instrumentus, o disertaciją parašiau anglų kalba. Patirtis iš tiesų įdomi ir originali. Teko derinti lietuviško ir suomiško mokslo tradicijas, gavau ypatingų žinių ne tik sveikatos mokslų srityje, bet ir tarpkultūriniame bendradarbiavime ir bendravime“, - pasakojo ji.

Pasak Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekano prof.dr. A. Razbadausko, ši konferencija yra svarbi vystant Lietuvos mediciną ir sveikatos mokslą.

Konferencijoje dalyvaus žymūs profesoriai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Suomijos, Austrijos, jie pasidalins patirtimi ir kartu spręs jungtinės doktorantūros programos kūrimo klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min