Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje gyventi apsimoka

Anot J.Varanauskienės, klaipėdiečių 4 asmenų šeima per mėnesį maistui, būstui, transportui išleidžia vidutiniškai apie 1789 Lt.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Anot J.Varanauskienės, klaipėdiečių 4 asmenų šeima per mėnesį maistui, būstui, transportui išleidžia vidutiniškai apie 1789 Lt.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansininkai teigia, kad sunkmečio našta Lietuvos miestuose lengvėja, bet nevienodai. Klaipėdiečiai gali pasidžiaugti didesniu vidutiniu atlyginimu bei tuo, kad iš šalies didmiesčių moka mažiausiai už būsto išlaikymą.

Anot SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės, atlikti skaičiavimai parodė, kad iš penkių Lietuvos didmiesčių Klaipėda yra antras miestas pagal mažiausias išlaidas pagrindinėms šeimos reikmėms ir nusileidžia tik Šiauliams. Klaipėdiečiai mažiausiai iš kitų didžiųjų miestų gyventojų išleidžia būsto išlaikymui. Reitinguojant miestus, buvo vertinamos pagrindinės išlaidos, vidutiniškai per mėnesį tenkančios keturių asmenų šeimai. Tai išlaidos maisto produktams, būsto išlaikymui ir transporto paslaugoms.

„Nors po Šiaulių Klaipėda yra antra pagal pigumą gyventi, tačiau joje apsigyventi yra brangiau nei Kaune“, – pastebėjo J.Varanauskienė.

Už šildymą klaipėdiečiai moka mažiausiai, nes mažesnė jo kaina, be to, dėl šiltesnio klimato per šaltąjį sezoną išeikvojama ne tiek daug energijos, kiek kituose miestuose.
Pasibaigus šildymo sezonui, klaipėdiečių kišenėse lieka mažiausiai 290 Lt. Daugiau nei kituose miestuose.

„Šiltuoju metų laiku sumažėjusios sąskaitos už šildymą leis žmonėms padengti pradelstas skolas. Kiti įsigis reikiamų vartojimo prekių, pavyzdžiui, namų apyvokos daiktų ar drabužių. Vis dėl to rudenį galime laukti dar didesnių šildymo sąskaitų, todėl apie žiemą verta pradėti galvoti vasarą“, – komentavo J.Varanauskienė.

Uostamiestis nėra iš pigiųjų, vertinant apsigyvenimo galimybes, – čia vidutinė buto nuomos kaina  per mėnesį yra 550 Lt, panaši suma susidaro Kaune, Vilniuje – 825 Lt, Šiauliuose – 350 Lt, Panevėžyje – 225 Lt.

Remiantis regionų statistika, 2010 m. pabaigoje vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, Klaipėdos mieste siekė 1812 Lt. Nors klaipėdiečių vidutinis darbo užmokestis nusileidžia tik sostinės gyventojų, vis tik jis dar 27 litais mažesnis nei prieš krizę.

Pagal gaunamas vidutines pajamas, imdamas paskolą, uostamiesčio gyventojas gali įsigyti 44,2 kvadratinių metrų nenaujos statybos būstą, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose – kiek erdvesnius, o vilniečiai gali įpirkti tik iki 35,3 kvadratinių metrų būstą.

Pasak finansininkės, vidutinis darbo užmokestis Klaipėdoje šiek tiek auga, tačiau darbuotojų skaičius didėja lėčiausiai.
 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min