TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje ieškos jūrinio identiteto

Klaipėdoje savaitgalį šurmuliuoja šventės svečiai ir dalyviai.
15min.lt/Martyno Siruso nuotr. / Ar Klaipėda iš tiesų yra jūrinis miestas - vis dar kelia diskusijų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Klaipėdą kitą savaitę suvažiuos įvairių sričių specialistai tarptautinei konferencijai „Jūrinio miesto tapatybės (identiteto) vystymas: patirtys ir perspektyvas“.

Europos žemyno kranto linija - beveik 70 tūkst. kilometrų, 22 iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių yra jūrinės arba salų valstybės. Pajūrio regionuose gyvena beveik 40 proc. gyventojų, čia sukuriama apie 40 proc. pridėtinės vertės, o jūrų pramonės sektoriuje dirba maždaug 5 mln. žmonių. Europos sąjunga gegužės 20-ąją yra paskelbusi Europos jūros diena.

Šiai dienai paminėti Klaipėdos m. savivaldybė ir Jūrinės kultūros koordinacinė taryba kartu su Lietuvos Jūrų muziejumi bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, gegužės 20 - 21 dienomis Klaipėdoje organizuoja tarptautinę konferenciją „Jūrinio miesto tapatybės (identiteto) vystymas: patirtys ir perspektyvos”.

Europos valstybių politikos dokumentuose ir plėtros programose ypatingas dėmesys skiriamas jūriniam verslui bei jūrinės kultūros puoselėjimo ir marketingo problematikai. Lietuvoje diskusijos apie jūrinę tapatybę vis dar tebėra iššūkis, nors lietuvių protėviai nuo seno gyveno pajūrio teritorijose. Istorinės peripetijos lėmė, jog 99 šiandieninei Lietuvai priklausantys pajūrio kilometrai buvo nuolatinis kitų tautų interesų objektas.

Konferencijos tikslas – aktualizuoti Klaipėdos kaip Lietuvos uostamiesčio reikšmę bei įprasminti Lietuvos – jūrinės valstybės – identitetą. Šiame kontekste itin svarbu pristatyti vakarietišką Europos, ir ypač Baltijos šalių regiono, patirtį ir suprasti Lietuvos kaip jūrinės valstybės vietą ir svarbą Baltijos regiono aplinkoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Jūra Klaipėda

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min