TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje įsibėgėjo deklaravimas

Uostamiestyje gyventojai pradėjo deklaruoti pajamas.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Uostamiestyje gyventojai pradėjo deklaruoti pajamas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį gyventojams pateikus preliminariąsias deklaracijas, pajamas elektroniniu būdu deklaravo jau beveik 4 tūkstančiai klaipėdiečių.

Išvis šalyje tai padarė beveik 25 tūkstančiai gyventojų.

Šiais metais preliminarios deklaracijos dar išsamesnės. Taip pat mokesčių mokėtojams pateikiamas atnaujintas Elektroninis vedlys, kuris interaktyviai, žingsnis po žingsnio parodo, kaip reikia parsisiųsti, pildyti ir kaip savarankiškai patiems pateikti deklaracijas.

Deklaruoti žmonės turi iki šių metų gegužės 3 d.

Deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai – kurie buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą, nesvarbu gavo jie pajamų, ar ne. Pajamas deklaruoti privalo ūkininkai ir jų partneriai.

Nauja tai, kad šiais metais turto deklaracijas turi pateikti 18 metų 2004-aisiais bei vėlesniais metais sulaukę gyventojai bei atvykę gyventi į Lietuvą užsieniečiai. Deklaracijas reikia pateikti, jei turima neregistruoto turto, kurio vertė daugiau nei 5 tūkst. litų.

Deklaruoti gali ir tie gyventojai, kurie nori susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio: mokėję gyvybės draudimo įmokas, palūkanas už paimtą vieną kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, už studijas, kurias baigus įgyjamas pirmas aukštasis išsilavinimas iar suteikiama pirma kvalifikacija, pirmas doktorantūros ar meno aspirantūros studijas, mokėjęs pensijų įmokas į pensijų fondus bei gyventojai, norėdami prisitaikyti nepanaudotą Neapmokestinamąjį  pajamų dydį.

Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos Gyventojų aptarnavimo centre (Taikos pr. 28) yra apie 50 kompiuterizuotų vietų, kur žmonės gali deklaruoti pajamas. Taip pat gyventojams padės inspekcijos konsultantai.

2009 metais Klaipėdos apskrityje deklaracijas pateikė apie 139 tūkst. gyventojų. Grąžinta pinigų buvo 55 mln. litų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min