Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 12d. 18:39

Klaipėdoje išliko Komunarų gatvė

Klaipėdoje savaitgalį šurmuliuoja šventės svečiai ir dalyviai.
15min.lt/Martyno Siruso nuotr. / Klaipėda

Už kelių kvartalų nuo Klaipėdos centro - Komunarų gatvė, kuria galima eiti, važiuoti, apie kurią byloja prie pastatų pritvirtintos lentelės su jos pavadinimu. Tačiau iš tiesų jos nėra. Ir niekada nebuvo.

Fotografas, Mažosios Lietuvos istorijos specialistas Bernardas Aleknavičius nustebo sužinojęs, kad nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo praėjus beveik 20 metų Klaipėdoje išliko Komunarų gatvės pavadinimas.

"Prieš karą toje vietoje žmonės dar negyveno, todėl nebuvo ir jokios gatvės, - prisiminė kraštotyrininkas. - Ji šioje vietoje atsirado tik sovietmečiu. Greta, taip pat jau po karo, buvo nutiesta gatvė, pavadinta Paryžiaus komunos vardu. Dėl šio pavadinimo abejonių nekyla, jei gatvę pervadintume, įžeistume prancūzus. Tačiau komunarai mums, vyresniosios kartos žmonėms, asocijuojasi su 1926 metų Lietuvos įvykiais ir sušaudytais keturiais komunarais. Manau, kad šios gatvės pavadinimas keistinas."

Dienraščiui pamėginus sužinoti, kada šiai gatvelei buvo suteiktas Komunarų pavadinimas ir kodėl iki šiol jis nepakeistas, paaiškėjo, jog tokios gatvės Klaipėdoje apskritai nėra ir nebuvo.
Buvęs Klaipėdos vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Valentinas Greičiūnas pasakojo, kad daugiau nei prieš 40 metų ši gatvė neturėjo jokio pavadinimo.

"Tada tai tebuvo paprastas vieškelis, kuriuo važinėdavo čia įsikūrusių transporto įmonių sunkvežimiai, - sakė V.Greičiūnas. - Atsimenu, abipus šio kelio buvusios įmonės spaudė mus, kad atiduotume joms šį kelią. Buvo net vieno ministro pavaduotojas atvažiavęs, visaip mus įtikinėjo, kad atsisakytume šios teritorijos. Tačiau nenusileidome ir gatvę išsaugojome miestui. Bet tuomet ji neturėjo pavadinimo."

Registrų centro duomenų bazėje jokių įrašų apie Komunarų gatvę nėra.
"Keista, - nustebo Registrų centro Klaipėdos filialo darbuotoja. - Aš pati šia gatve vaikštau. Tačiau nei kada jai suteiktas pavadinimas, nei jokių čia registruotų įmonių mūsų duomenų bazėje nėra. Kitaip tariant, tokios gatvės Klaipėdoje nėra."

Galbūt ir nėra. Tačiau ką tuomet reiškia ant abipus šios gatvės stovinčių pastatų sienų užkabintos lentelės su Komunarų gatvės pavadinimu?

"Prikaltos lentelės? Net nežinau, ką atsakyti, - stebėjosi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Vytautas Nausėda. - Tokios gatvės Klaipėdoje tikrai nėra. Kas lenteles ant pastatų pritvirtino? Nežinau."
 

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min