Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – L.Striogos paroda

L. Striogos "Kryžkelė".
L. Striogos "Kryžkelė".
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, 17.30 val., Klaipėdos galerijoje (prekybos centre „Herkaus galerija“) atidaroma Nacionalinės premijos laureato Leono Striogos skulptūros paroda „Kelionė. Ieškantis gimtinės garsų“.

Artimi ir pažįstami, nors matomi pirmą kartą, besišaukiantys lengvo eilėraščio rimo, kuriame telpa giliausi ilgesiai ir prasmės – tai Leono Striogos, vieno nuostabiausių Lietuvos skulptorių, darbai. Jo skulptūrose – Tėvynė, jo darbuose – tradicija, skaidrumas ir atida. Nepretenzingos, iškalbios, nedidukės medžio skulptūros įkūnija visa, kas geriausia klasikinėje Lietuvos skulptūros mokykloje. Tarsi tirpstančios erdvėje formos, jokių kategoriškų ir kietų linijų – ateik ir atverk širdį, neliksi įskaudintas.

Skulptūros paroda – retas reiškinys. Brandus autorius tarsi įrodymą, kad turi ką pasakyti, parodoje žada pristatyti net 40 skulptūrų. „Prasmingo meninio išgyvenimo prisiminimas pamačius jo kūrinius išlieka ilgam, gal būt dėl to Leonas Strioga – žinomas, populiarus skulptorius ir vienas iš nedaugelio dabarties menininkų, kurių parodas noriai lanko ir su menu tiesiogiai nesusiję žmonės. Neteko girdėti, kad jo kūrybos kažkas nesuprastų, kažkas būtų buvęs papiktintas ar nusivylęs“, – rašo menotyrininkė Rasa Andriušytė–Žiukienė straipsnyje „Leonas Strioga: kūryba su meile Lietuvai“.

Ištikimas archajiškai lietuviškai pasaulėjautai, išsaugojęs grožio ir prasmės archetipus, Leonas Strioga keliauja savo kūrybos keliu ieškodamas gražiausių gimtinės garsų. Garsai skulptūroje? Taip. Subtilūs ir švelnūs. Jūs kviečiami keliauti ir ieškoti kartu.

Parodos atidarymo metu įvyks Leonui Striogai skirto videofilmo „Kelionė“ (rež. Henrikas Gulbinas) premjera.

Paroda veiks iki birželio 24 dienos.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min