Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – nemokamas dokumentinių filmų vakaras

Filme „Upė“ pasakojama apie žmonės, gyvenančius Neries ir Šventosios upių santakoje.
Organizatorių nuotr. / Filme „Upė“ pasakojama apie žmonės, gyvenančius Neries ir Šventosios upių santakoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

I.Simonaitytės bibliotekoje antradienį vyks Julijos ir Rimanto Gruodžių dokumentinių filmų vakaras, kurį lydės diskusija.

J. ir R.Gruodžiai keliolika metų kuria dokumentinius filmus apie paprastus, nepastebimus žmones, sutiktus Lietuvos periferijoje. Kaip rašė kino kritikas Saulius Macaitis, jų darbai – paprasti, santūrūs, nerėksmingi, pavergia minties subtilumu, atidžiu žvilgsniu į tikrovę, pagarba žmogui, einančiam per klaidžius gyvenimo brūzgynus.

Vakare bus rodomi J. ir R.Gruodžių filmai „Pirtis“, „Šeimyna“, „Kaliausė“ ir naujausias filmas „Upė“. Pastarajame filme pasakojama apie žmones, gyvenančius Neries ir Šventosios upių santakoje – Saleninkų kaime, Jonavos chemijos giganto pašonėje. Per Nerį seniai nebėra kelto, į seniūniją, esančią už 12 km, nevažinėja autobusas. Saleninkų žmonės verčiasi atsitiktiniais darbais, gyvena iš pašalpų, pensijų. Kaip moka, taip jie ir lipdo savo ir savo vaikų, vaikaičių gyvenimus.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas – ne vienintelis filmui tekęs įvertinimas. 2009 m. Florencijos festivalyje „dei Popoli“ „Upė“ pelnė specialų žiūrovų prizą.

Dviejų talentingų kūrėjų filmai rodyti daugiau nei dešimtyje Europos tarptautinių festivalių, taip pat JAV, per Lietuvos ir užsienio televizijas. Jų yra Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Portugalijos, JAV, Lietuvos bibliotekose ir muziejuose.

Filmus antradienį 17.30 val., I.Simonaitytės bibliotekoje pristatys ir apie jų atsiradimo istorijas papasakos patys režisieriai, kurie dokumentinio filmo mėgėjus kvies ir diskusijai. Visi filmai bus rodomi su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min