Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 12d. 14:01

Klaipėdoje padidėjus sergamumui COVID-19 pradedami testuoti pradinukai

Keleivių COVID-19 testavimo paslaugos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / COVID-19 testavimas
Nuo pirmadienio Klaipėdoje pradedami testuoti pradinių klasių moksleiviai. Sergamumas mieste per mėnesį ūgtelėjo ir viršija 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Trečiadienį jis siekė beveik 250 atvejų.

Sumažėjus sergamumui Klaipėdos pradinukai į mokyklas grįžo balandžio 12 dieną, tad be testavimo mokėsi mėnesį. Tiesa, keletoje klasių diagnozavus koronaviruso atvejus, vaikams teko izoliuotis.

Teks testuotis

Vis dėlto situacija pasikeitė ir nuo pirmadienio Klaipėdoje pradedamas pradinukų testavimas kaupinių metodu.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro vadovės Jūratės Grubliauskienės, sutikę testuotis mokiniai pirmadienį tęs mokyklų lankymą kaip įprastai, o nesutikusios klasės sugrįš į nuotolinį ugdymą. Kiek tokių klasių bus, kol kas nėra aišku, tačiau, anot vadovės, tėvai gąsdinasi be reikalo.

„Čia tik nosyčių pakutenimas ir kodėl jie nori vaikus uždaryti vėl namuose, sunku pasakyti“, – sakė vadovė.

Iki mokslo metų pabaigos vaikams testai kaupinių metodu bus atlikti keturis kartus – po kartą per savaitę.

Turi sutikti 60 proc.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, dėl išaugusio sergamumo uostamiestis pateko į vadinamąją juodąją zoną, tad griežtėja ir reikalavimai.

Savivaldybė renkasi kaupinių testavimo būdą. Įsijungia reikalavimai, kad jei pradinėje klasėje 60 proc. ir daugiau tėvų sutinka, kad būtų atliktas testavimas, lieka kontaktinis mokymas.

„Sugrįžę po Velykų atostogų, balandžio 12 dieną, be kaupinių testavimo sėkmingai, galima sakyti, mokėmės, o dabar, kai perėjo į kitą zoną, įsijungia kiti reikalavimai – privalomas testavimas. Savivaldybė renkasi kaupinių testavimo būdą. Įsijungia reikalavimai, kad jei pradinėje klasėje 60 procentų ir daugiau sutinka, kad būtų atliktas testavimas, lieka kontaktinis mokymas, o likusi dalis grįžta į nuotolinį mokymąsi, – kalbėjo patarėja.

– Kodėl susitarėm dėl tokio procento? Įsivaizduokit 24–25 vaikai klasėje, procentas reikalingas tam, kad klasėje sėdėtų didžioji dauguma, o nesutinkančių būtų mažoji dalis. Mokykla pagal savo patvirtintą tvarką organizuos nuotolinį ugdymą“.

Pasak V.Bubliauskienės, tikimasi tėvų supratingumo, jog derinant kontaktinį ir nuotolinį ugdymą mokytojams ir mokyklai bus didelis iššūkis.

Jeigu atves netirtus, nežino, ką darys

Kaip bus elgiamasi su tėvais, kurie atsisako testuoti, tačiau yra pasiryžę atvesdinti vaikus į mokyklą, patarėja sako kol kas negalinti pasakyti.

„Piktybiškų tėvų, kurie sako, kad mano vaikas nedalyvaus testavime, bet atvesime – tikimės, kad tokių nesulauksim. Kiekviena mokykla žiūrės, išankstinių praktikų neturim“, – sakė patarėja.

Klaipėdos miesto savivaldybei pavaldžiose ugdymo įstaigose mokos per 7 100 pradinukų, tai yra daugiau nei 300 klasių.

Miesto valdžia ketina parengti įsakymą, kuris galios visoms mokykloms. Jame bus nurodyta, jog testavimas yra privalomas, o priimti nesutikusių testuotis vaikų galimybės nėra. Taip siekiama visose ugdymo įstaigose sudaryti vienodas sąlygas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

01:14
00:56
00:48

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min