TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – Palangos dailė

R. Užpelkytės „Palangos tiltas“.
Organizatorių nuotr. / R. Užpelkytės „Palangos tiltas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį I.Simonaitytės bibliotekos Gerlaho palėpėje bus pristatomi Palangos dailininkų darbai.

Palangos dailės savitumą lėmė geografinė vietovės padėtis: pajūris visada buvo genčių ir tautų migracijos takas, vikingų grobikiškų žygių tikslas, karinių veiksmų placdarmas, plačių prekybinių ryšių teritorija, o naujaisiais laikais, kai Palanga tapo kurortine vietove – neįtikėtinai plačių įvairiataučių kultūrinių mainų vieta.

Leidiniuose apie Palangą paprastai dailės kūriniai įterpiami kaip iliustracijų dalis, bet nė karto nebuvo pabandyta sukurti vientiso leidinio apie Palangos dailę. Iš tiesų, išskirtinai daug vertingų skulptūrų, vitražų, pano, paveikslų ir kitų dailės kūrinių yra mieste – tiek jo viešosiose ir visuomeninės paskirties pastatuose.

Naujausiame palangiškio Ado Sendrausko leidinyje „Palanga. Dailės įžvalgos“ iliustratyviai pateikiami Palangos regione nuo akmens amžiaus iki šių dienų sukurti ir išsaugoti dailės kūriniai; pristatoma Palangos kūrybinės grupės „Mostas“, nepriklausomų dailininkų, dailės mokytojų sambūrio narių ir šviesios atminties Anapilin iškeliavusių dailininkų paskutinių dešimtmečių kūryba – nuo tautodailės iki vitražo, nuo estampo iki skulptūrų... Albumas ne tik atskleidžia Palangos dailės įvairovę, bet ir siekia paskatinti skaitytoją giliau pažinti Palangos dailės vertybes.

Leidinio autorius Adas Sendrauskas tikisi, kad nedidelės apimties albumas ne tik parodys Palangos dailės įvairovę, bet ir paskatins skaitytoją giliau pažinti Palangos menines vertybes.

Renginyje ketvirtadienį, 17.30 val., dalyvaus leidinio sudarytojas A. Sendrauskas, P. Domšaičio galerijos vedėja, menotyrininkė K. Jokubavičienė,  LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkas A. Sakalauskas, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas D. Vaičekauskas, spaustuvininkas S. Jokužys, Klaipėdos miesto galerijų, Palangos miesto savivaldybės atstovai, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ atstovai, Palangos dailininkai ir tautodailininkai
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min