TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje pasidalinta valdžia (papildyta)

Vytautas Grubliauskas - Kongas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Grubliauskas - Kongas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kas užims aukščiausius postus Klaipėdos valdžioje. Svarbiausias pozicijas užims rinkimus laimėję Liberalų sąjūdžio nariai.

Po ilgų derybų parašus ant Koalicijos sutarties suraitė devyniolika rinkėjų pasitikėjimą pelniusių politikų. Šitoks skaičius užtikrins stabilią daugumą taryboje ir leidžia pasidalinti postus.

Prie Liberalų sąjūdžio, politinės partijos Rusų Aljansas ir Liberalų bei centro sąjungos prisišliejo partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Klaipėdos socialdemokratus atstovavęs Vytautas Čepas.

Pagaliau paaiškėjo, kurie politikai valdys uostamiestį artėjančius metus. Nebeliko abejonių, jog Seimo narys Vytautas Grubliauskas pakeis liberalcentristą Rimantą Taraškevičių, Klaipėdai vadovavusį dešimt metų. V.Grubliauskas nuo pat pradžių buvo tvirtas liberalų kandidatas į Klaipėdos merus. Po rinkimų jis išsyk pareiškė atsisakysiąs Seimo nario kėdės, jei tik galės tapti meru. Vyriausioji rinkiminė komisija jau gavo politiko prašymą nutraukti V.Grubliausko įgaliojimus, kitą savaitę jį apsvarstys.

Po susitarimo paaiškėjo, kad vicemerais taps liberalas Artūras Šulcas, socialdemokratas V.Čepas. Administracijos direktoriaus kėdė turėtų atitekti patirties šioje srityje turinčiai liberalcentristei Juditai Simonavičiūtei, pavaduotojo vietą turėtų išlaikyti Rusų aljanso narys Viačeslavas Karmonovas. Antrasis pavaduotojo postas – liberalei Alinai Velykienei.

Po rinkimų valdžios paklodė buvo gerokai ištampyta į įvairias puses. Tėvynės sąjungos nariai, rinkimuose vietos valdžioje užsitikrinę 5 vietas, buvo pareiškę, jog palaikys V.Grubliausko kandidarūrą į merus. Tačiau netrukus politinis bumerangas apsisuko – pranešta apie naujos koalicijos „Permainos Klaipėdai“ lipdymą iš trijų partijų. Ši koalicija, kaip teigta, suvienijo konservatorius, „Tvarką ir teisingumą“ bei Rusų sąjungą. Visos šios partijos rinkimuose iškovojo 10  mandatų iš 31.

Todėl lygiai taip pat, kaip ir liberaliomis idėjomis paremta koalicija, vedė derybas su Darbo partija bei Socialdemokratais. Jie į mero postą kėlė jokiai partijai nepriklausantį verslininką Rimantą Cibauską, į tarybą atvestą socialdemokratų sąrašo. Dar praėjusią savaitę Klaipėdos konservatorių lyderis Naglis Puteikis patikino, kad derybos einasi sklandžiai: „Turime 16 vietų“. Ir ketvirtadienį trapią daugumą konstravęs konservatorius teigė, jog susitarti su darbiečiais pavyko puikiai. Tačiau abejonių neslėpė dėl socialdemoratų. „Viskas paaiškės po to, ar jie susitiks su kita koalicija, ar ne“, - teigė jis „15min“.

Sužinojęs, kad Koalicijos sutartį pasirašė ne tik V.Čepas, užtikrinęs daugumą liberalams, bet ir partija „Tvarka ir teisingumas“ N.Puteikis neslėpė nuostabos.

„Įdomu, kaip jie suderins politines pažiūras, ypač dėl šiukšlių deginimo gamyklos. Juk „Tvarka ir teisingumas“ pasisakė už švarų orą Klaipėdoje, ir iš principo nepritarė tokios gamyklos atsiradimui, kai liberalai akivaizdžiai šiukšlių deginimui Klaipėdoje pritarė“, - teigė N.Puteikis. Kartu jis prisiminė ir koalicines deliones praėjusioje kadencijoje. Tuomet „Tvarka ir teisingumas“ esą taip pat greitai pakeitė pakeleivius į valdžią.

„15min“ žiniomis, naujoje kadencijoje „Tvarkai ir teisingumui“ priklausys dviejų komitetų pirmininkų postai: Savivaldybės turto bei Strateginės plėtros.

„Dėl visų pozicijų jau yra sutarta, koalicija gali tik plėstis. Manau, kad politinės jėgos yra rimtos, patikimos, prognozuojamos, ko ir reikia stabiliai koalicijai“, - teigė V.Grubliauskas. 

Kėdės išdalintos

Koalicijos sutartis atskleidė, kad Klaipėdos socialdemokratų partijoje – ne viskas gerai. Pasirašyti jos atėjo tik V.Čepas, kiti du politikai, į tarybą patekę su šiuo sąrašu, nepasirodė. Kodėl – negalėjo atsakyti ir pats V.Čepas. „Kur yra R.Cibauskas ar L.Petraitienė – nežinau, manau, apie tai bus dar kalbama“, - teigė politikas, praėjusią kadenciją dirbęs Seime. Neslepiama, kad uostamiesčio socialdemokratams skambino pats partijos lyderis Algirdas Butkevičius ir raginęs prisidėti prie šios koalicijos.

Dabar V.Čepui matuojama vicemero kėdė. „Man artimesnės liberalios jėgos. Dalintis postus – tai dalintis, bet svarbu ir politinės vertybės. Jūs palyginkite socialdemokratų vertybes ir konservatorių – ten mažai kas bendro“, - teigė jis.

Kita vicemero kėdė atitektų liberalui A.Šulcui, dirbusiam keliose tarybose, iki apskričių reformos buvusiam Klaipėdos apskrities viršininko administracijos direktoriaus pavaduotojui.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėdos nuėjo europiniu keliu – kai daugumą formuoja rinkimus laimėjusios partijos, ne tos, kurios surinko po 2-3 mandatus. Šitaip atspindima daugumos rinkėjų pozicija“, - teigė dabartinė vicemerė J.Simonavičiūtė, kuri kitoje kadencijoje turėtų eiti administracijos direktoriaus pareigas.

Administracijos direktorius, numatoma, turės du pavaduotojus. Vienas esą dirbtų su struktūrinės paramos administravimu. Klaipėda šiemet turi įgyvendinti apie 70 projektų ir įsisavinti apie 90 milijonų Lt paramos. „Šioje vietoje reikalinga didesnė koordinacija didesnė“, - teigė J.Simonavičiūtė. 

Praėjusioje kadencijoje, kai susikompromitavo politikė Daiva Paulauskienė, vienas pavaduotojo postas buvo panaikintas.

Mero rinkimai Klaipėdoje numatomi balandžio 12 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min