Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 5d. 11:18

Klaipėdoje pastatyti dar 356 rūšiavimo konteineriai

Antrinių žaliavų konteineriai
KRS nuotr. / Antrinių žaliavų konteineriai
Nuo lapkričio 28 dienos Klaipėdos mieste atsiras daugiau antrinių žaliavų surinkimo vietų – plastiko, stiklo ir popieriaus rūšiavimui bus pastatyti 356 nauji konteineriai.

Šiuos konteinerius nupirko LR Aplinkos ministerija ir perdavė Klaipėdos miesto savivaldybei, o ši – atliekų tvarkymą ir rūšiavimą mieste administruojančiam UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC). Konteinerius aptarnaus mieste dirbančios atliekų tvarkymo kompanijos.

Iki šiol mieste buvo apie 630 konteinerių antrinėms žaliavoms. Pasak aplinkosaugos specialistų, kartu su naujai pastatytais „varpeliais“ Klaipėdos miestui turimo kiekio pakaks, kad pirminio rūšiavimo sąlygos būtų tokios pat, kaip išsivysčiusiose Europos valstybėse.

Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyrius yra paruošęs rūšiavimo konteinerių išdėstymo schemą. Klaipėdiečiai internete http://maps.klaipeda.lt/konteineriai/ gali pasižiūrėti, kur yra artimiausia antrinių žaliavų rūšiavimo vieta.

„Dabar gyventojams bus patogiau rūšiuoti atliekas. O kuo daugiau išrūšiuosime – tuo švaresnėje aplinkoje gyvensime ir nereikės milijoninių išlaidų naujų sąvartynų statybai“, - sakė Arvydas Piepalius, KRATC analitikas.

Septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių valdoma KRATC yra atsakinga už regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimą, vietinės rinkliavos administravimą Klaipėdos ir Neringos miestuose. Viena iš pagrindinių KRATC veiklos sričių šiuo metu – rūšiavimo infrastruktūros sukūrimas regione.

Papildomi antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai yra tik viena iš rūšiavimą skatinančių priemonių. 2012 metų pavasarį Klaipėdos apskrities gyventojams bus išdalinta 10000 kompostinių žaliųjų atliekų rūšiavimui. 2013 metais bus įrengtos didžiųjų atliekų priėmimo aikštelės, į kurias gyventojai galės atvežti nebereikalingus daiktus bei medžiagas. Taip pat 2013 metais Dumpių regioniame sąvartyne numatyta pastatyti modernius rūšiavimo įrenginius, kuriuose bus rūšiuojamos į sąvartyną atvežamos atliekos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min