Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje populiarėja netradicinės tuoktuvių ceremonijų vietos

Be puošnių drabužių vestuvės neįsivaizduojamos. Ievos ir Adomo kostiumas – ne išeitis.
Photos.com nuotr. / Jaunavedžiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiestyje poros vis dažniau tuokiasi netradicinėse vietose.

Žinia, nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, leidžiantys santuokos registravimo ceremoniją organizuoti ne tik civilinės metrikacijos įstaigose, bet ir Savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose, o jei tokios vietos nenustatytos – tai ir besituokiančiųjų pasirinktose vietose.

2009 m. rugpjūčio pabaigoje per miesto žiniasklaidą buvo surengta gyventojų apklausa, kvietusi siūlyti vietas, labiausiai tinkančias tuoktuvių ceremonijai. Šioje apklausoje aktyvaus miestiečių dalyvavimo nesulaukta.

Klaipėdos savivaldybės Įvaizdžio komisija, atsižvelgdama į gautus miestiečių pasiūlymus bei išklausiusi Civilinės metrikacijos skyriaus vadovo argumentus, nusprendė neriboti jaunavedžių norų ir nenustatyti tuoktuvių ceremonijai skirtų reprezentacinių miesto vietų.

Ką byloja statistika?

2010 metais Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotos 1105 santuokos. Santuokų rūmuose įregistruota santuokų buvo 802, jaunavedžių pasirinktose vietose įregistruota santuokų – 35, įtraukta į apskaitą bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytų santuokų – 159, įtraukta į apskaitą užsienio valstybėse sudarytų santuokų – 109.

Dauguma jaunavedžių porų tradiciškai rinkosi santuokos registravimo vietą Santuokų rūmus. Anot Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Gražinos Misevičienės, gal jų būtų dar daugiau, jei šie pastatai, statyti prieš 30 metų, būtų patrauklesni – atlikta jų rekonstrukcija, kapitalinis remontas, atnaujintas interjeras.

Savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai ne vienerius metus rūpinasi pastatų renovacija: ruošia ir siunčia ministerijoms investicinius projektus valstybės investicinei programai, teikia paraišką kartu su Kaliningrado miesto savivaldybe tarptautiniam projektui dėl savivaldybių, esančių pasienio teritorijoje, civilinės būklės apskaitos sistemos sukūrimo. Tačiau tam reikalingas ir Vyriausybės pasirengimas užtikrinti dalinį finansavimą. Bet ministerijų pritarimo nesulaukta.

Savivaldybės taryba 2009 metais yra priėmusi sprendimą, kad sutinka perimti savo nuosavybėn šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės patikėjimo teise valdomą pastatą, kuriame įsikūręs Civilinės metrikacijos skyrius. Po šio sprendimo priėmimo buvo išsiųstas raštas Aplinkos ministerijai bei pridėtas parengtas Vyriausybės nutarimo projektas dėl šio pastato perdavimo savivaldybės nuosavybėn, bet vėl teigiamo ministerijos sprendimo nėra.

Pasirinktos santuokos registravimo vietos

2010 metais 35 poros rinkosi netradicines santuokos registravimo vietas, kurios buvo: Klaipėdos universiteto botanikos sodas, Laikrodžių muziejaus kiemelis, viešbučiai, kavinės, Paveikslų galerija Daržų g., Girulių paplūdimys; laivai, Piliavietė, Jono kalnelis.

Specialistai pastebėjo, kad naujovė pamažu populiarėja ir nėra jokios būtinybės vestuves planuojančioms poroms riboti jų norus, o Klaipėdos savivaldybei mieste nustatyti tik kelias reprezentacines vietas tuoktuvių ceremonijoms. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Santuoka Vestuvės
Parašykite atsiliepimą apie 15min