Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje pradės griauti apleistus pastatus

Apleisti Klaipėdos pastatai
J.Andriejauskaitės nuotr. / Apleisti Klaipėdos pastatai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybė užsimojo griauti apleistus pastatus.

Nuo žemės paviršiaus bus nušluoti tie pastatai, kurie nebeturi šeimininko, stovi ant valstybinės žemės arba su apleistų pastatų savininkais buvo pasiektas susitarimas.

„Nebegalima taikstytis su netvarkingais ir apleistais pastatais. Tai ir saugumo, ir aplinkos taršos problema“, – įsitikinusi savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Per šiuos metus, pasak administracijos vadovės, planuojama nugriauti 6 pastatus. Svarstoma ir apie Plytinės kamino, kuris turi avarinės būklės požymių, nugriovimą. Iš viso į griautinų statinių sąrašą yra įtraukti 39 objektai.

Nenaudojamų statinių sąraše šių metų  sausio 1 d. duomenimis buvo 82 pastatai. Rugpjūčio 10 d. duomenimis sąrašas sumažėjo 5 pastatais, tačiau pasipildė naujai išaiškintais apleistais 12 pastatų. Minėtas sąrašas nuolat kinta.

Baudų administracijos specialistai apleistų statinių savininkams išrašo mažai, nes dažnai jų nepavyksta surasti arba savininkai kviečiami  neatvyksta.  

J. Simonavičiūtė pabrėžė, kad pagrindinis administracijos siekis – atsikratyti apleistų pastatų juos išmontuojant. Direktorė jau pasirašė įsakymą skelbti konkursą dėl nugriovimo.

Ji ragina visus klaipėdiečius aktyviai dalyvauti akcijoje, kurios metu bus siekiama atrasti ir identifikuoti kuo daugiau apleistų pastatų, esančių Klaipėdos mieste.

Apleistų pastatų (bešeimininkis turtas ir pastatai, įregistruoti nuosavybės teise) sąrašas nuolat papildomas. Specialistai ieško savininkų, kviečia juos į savivaldybę, skiria baudas.

Tačiau esama daug pastatų, apie kuriuos savivaldybė dėl vienokių ar kitokių priežasčių nieko nežino, todėl ir kviečia visus miestiečius padėti  savivaldybei ją spręsti bendromis jėgomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min