Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 29d. 19:35

Klaipėdoje prisišvartavo naujas Karinių jūrų pajėgų laivas

„Aukštaitis"
J,Andriejauskaitės nuotr. / „Aukštaitis"

Klaipėdoje penktadienio pavakarę prisišvartavo naujas karinis laivas.

Lietuvos karinės jūrų pajėgos daugiafunkcinį „Flyvefisken”/Standart Flex 300“ klasės patrulinį laivą įsigijo iš Danijos karinių jūrų pajėgų. Jį į Klaipėdą parplukdė 26 žmonių įgula. Pakeliui namo laivą buvo užklupusi audra, tad jis negalėjo plaukti maksimaliu greičiu ir grįžo mažumėlę vėliau nei planuota.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariai, sudarantys naujojo laivo P14 įgulą, vadovaujami kapitono leitenanto Jono Vyšniausko, kurį laiką viešėjo Danijoje, kur vykdė laivo perėmimo darbus. Kariai iš savo kolegų Danijoje perėmė laivo, jo ginkluotės, įrangos ir technikos aptarnavimo, taip pat laivo panaudojimo galimybių patirtį.

Laivas P14 – jau trečias tokio tipo laivas, kurį įsigijo Lietuvos karinės  jūrų pajėgos. Pirmieji du šios klasės patruliniai laivai P11 „Žemaitis“ ir P12 „Dzūkas“ Lietuvai buvo perduoti atitinkamai 2008 m. gegužę ir 2009 m. sausį. Abu laivai šiuo metu sėkmingai vykdo jiems pavestas patruliavimo jūroje, paieškos ir gelbėjimo bei kitas užduotis. Laivo P14 perėmimu bus užbaigtas dar 2007 metų pradžioje pradėtas apie 30 milijonų litų vertės projektas.

Laivo P14 inauguracijos ir vardo suteikimo ceremoniją planuojama surengti Klaipėdoje kovo mėnesį.

 

J,Andriejauskaitės nuotr./Danijoje įsigytas patrulis laivas „Aukštaitis
J,Andriejauskaitės nuotr./Danijoje įsigytas patrulis laivas „Aukštaitis" jau prisišvartavo Klaipėdoje.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min