Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje prisišvartavo rekordinio ilgio laivas

„MSC Sariska“ ilgis – beveik 300 metrų.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / „MSC Sariska“ ilgis – beveik 300 metrų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio vidurdienį Klaipėda priėmė iki šiol ilgiausią laivą uosto istorijoje. Okeaninio tipo laivo-konteinervežio „MSC Sariska“ ilgis – beveik 300 metrų.

Laivybos kompanijos „Mediterranean Shipping Company“ (MSC) šių metų pradžioje įsigytas laivas  po techninės priežiūros darbų viename iš Antverpeno dokų pirmajam reisui su naujai suteiktu vardu nukreiptas į Klaipėdos ir Lenkijos Gdynios uostus.

Jis mūsų uoste prisišvartavo prie laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ krantinių. Planuojama, kad Klaipėdos uoste bus iškrauta daugiau nei 1 tūkst. konteinerių, kurių didžioji dalis pakrauta naudotais lengvaisiais automobiliais, eksportuojamais iš JAV ir gabenamais į Centrinę Aziją, Baltarusiją ir kitas NVS šalis.

„Klaipėdos Smeltės“ duomenimis, tuo pačiu metu į laivą bus pakrauta beveik pusantro tūkstančio konteinerių  su Lietuvos, Baltarusijos ir kitų šalių eksporto produkcija. Tai didžiausias konteinerių kiekis, iškrautas ir pakrautas iš/į laivą Klaipėdos uosto istorijoje.

Ilgiausias iki šiol Klaipėdos uoste priimtas konteinervežis buvo „MSC Fortunate“. Šis laivas išlieka plačiausias ir didžiausios talpos konteinervežis, kuris buvo priimtas uoste.

Kaip teigia uostininkai, šio laivo priėmimas šių metų kovo 1 d. įrodė, kad  Klaipėdos uostas pereina į kitą aptarnavimo paslaugų lygį – tampa ne tik linijinės laivybos uostu lyderiu Pabaltijyje, bet ir konteinerių paskirstymo centru. 

Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Ia laivo Klaipėdos uoste bus iakrauta daugiau nei 1 tūkst. konteinerių.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Iš laivo Klaipėdos uoste bus iškrauta daugiau nei 1 tūkst. konteinerių.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min