Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 3d. 18:59

Klaipėdoje – projektas „Rasa Basom“

Savaitgalį Klaipėdoje koncertuosa Rasa su projektu „Basom".
Savaitgalį Klaipėdoje koncertuosa Rasa su projektu „Basom".

Išskirtinė premjera šį šeštadienį numatoma „Dr.Who” vasaros terasoje. Čia Klaipėdos publikai gyvai savo programą pristatys lietuviškas ir skandinaviškas muzikos tradicijas jungiantis projektas „Rasa Basom“.

Tik mažiau nei prieš savaitę Lietuvoje pradėjusio koncertuoti kolektyvo kol kas galimybę gyvai išgirsti turėjo tik festivalio „Mėnuo Juodaragis“ ir Vilniaus Vingio parke rugsėjo 1-ąją įvykusio renginio lankytojai bei radijo stoties „Opus3” klausytojai.

Pagrindinė projekto vokalistė Rasa Bubulytė džiaugėsi, jog sostinėje vykusio šventinio koncerto metu programa buvo pristatyta itin gausiai miniai - jų pasirodymą stebėjo kone 17 tūkstančių klausytojų.

„O festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ publika mus priėmė ypatingai šiltai, nepaisant to, jog Lietuvoje koncertavome pirmą kartą ir žmonės dar nebuvo girdėję mūsų muzikos, - įspūdžiais dalinosi daininkė, - Net ir pradejus lyti niekas nesiskirstė.“

Nuo 2008 metų Liverpulyje pradėjusio dirbti kolektyve be lietuvės Rasos dar groja penki instrumentalistai iš Norvegijos: Gunhild Ramsay Kristoffersen, Snorre Bergerud, Bjørn Tor Holmehslandeh, Nils Bogen ir Sindre Skeie. Kiekvienas iš jų atskirai jau yra išleidę begalę įvairių muzikinių įrašų.

Atlikėjai nepataria daug laužyti galvos ir bandyti priskirti jų kūrybos vienam žanrui. Klausytojas čia ras tiek populiariosios muzikos, tiek ir progresyvaus roko bei tradicinių folkloro ar net modernios elektronikos elementų. Dėl to šioje muzikoje jaučiama kinematografinė nuotaika, tačiau tuo pačiu ji - judanti ir melodinga.

Projekto „Rasa Basom“ skambesys  – itin organiškas bei sukurtas išskirtinai gyvais instrumentais: be pagrindinio moteriško bei pritariamojo vyriško vokalų čia dalyvauja ir bosinė, akustinė bei elektrinė gitaros, būgnai, klavišiniai, varpeliai ir t.t.

Anot muzikantų, jų kūryba turėtų būti įdomi ne tik naujovių mėgėjams, bet ir Ennio Morricone, „Massive Attack“, „Cocteau Twins“, Angelo Badalamenti bei „Radiohead“ gerbėjams.

Programos pradžia – 21 val. Esant prastoms oro sąlygoms koncertas vyks klube “Dr.Who”, nuo 22 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min