Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos meras – Vytautas Grubliauskas

Klaipėdos meru išrinktas „džiazmenas" Vytautas Grubliauskas-Kongas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos meru išrinktas „džiazmenas" Vytautas Grubliauskas-Kongas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį į pirmąjį posėdį susirinko naujoji Klaipėdos savivaldybės taryba. Jos nariai balsų dauguma išrinko uostamiestį ateinančius ketverius metus valdysiantį merą.

Posėdis prasidėjo tarybos narių priesaika, kuri buvo skaitoma pirmą kartą istorijoje. „Aš (vardas,pavardė) prisiekiu gerbti ir vykdyti LR Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Te padeda man dievas“, – skaitydami prisiekė Tarybos nariai. Buvo galima priesaiką skaityti be paskutinio sakinio. Pirmasis priesaiką davė Arūnas Barbšys, paskutinis – Mindaugas Žilys.

Po priesaikos taryba ėmėsi kitų svarbių klausimų. Po pertraukėlės pasisakė vienintelis kandidatas į merus Vytautas Grubliauskas, kurį iškėlė Liberalų sąjūdis. Šį politiką parėmė penkios partijos: Rusų sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Liberalų sąjūdis, partija Tvarka ir teisingumas ir Darbo partija.

Kultūros magistro išsilavinimą turintis V.Grubliauskas savo kalboje akcentavo senamiesčio tvarkymo, sveikatos reformos ir švietimo gerinimo prioritetus, iškėlė Klaipėdos, kaip neužšąlančio kultūros uosto viziją. Kandidatas pabrėžė, jog miesto gyventojams reikalinga elektroninės Klaipėdos sistema: visiems prieinamas interneto ryšys atvirose erdvėse, el. pašto dėžutės bei el. parašas. V.Grubliauskas sulaukė politikų klausimų, susijusių su aplinkosauga, komunaliniu ūkiu ir infrastruktūra Taikos prospekte.

Merą tarybos nariai rinko biuletenyje pažymėdami vieną iš variantų – už arba prieš. Už Vytautą Grubliauską balsavo 21, prieš – 10 tarybos narių.  Po rinkimų naujasis miesto meras pirmiausia ketina apsilankyti senamiestyje, apžiūrėti statomą Dramos teatrą, įvertinti Klaipėdos sporto bazių būklę ir, žinoma, statomą pramogų ir sporto „Švyturio“ areną.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min