Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje reziduos jaunieji užsienio šalių menininkai

Markus Hofer "Raudona".
KKKC nuotr. / Markus Hofer „Raudona“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre svečiuosis ir parodas rengs tarptautinio projekto „Jaunieji Europos kūrėjai“ dalyviai.

Menininkai iš Vengrijos – Andras Tabori ir Tamas Budha Kultūrų komunikacijų centre planuoja lankytis rugsėjį ir pristatys personalinę fotografijų, video darbų parodą. Ekspozicijoje jaunieji kūrėjai analizuos šiandieninės urbanistinės aplinkos pokyčius, kuriems įtakos turi nuolat persipinantys gyventojų ryšiai.

Pasak menininkų, stebėdami miestą galime išvysti tai, kad ne tik mes kuriame ir keičiame jo veidą. Architektūra adekvačiai formuoja ir individo gyvenimą. Įvairios erdvės, pasak jaunųjų menininkų, kasdien alsuojančios skirtingu ritmu geba vienaip ar kitaip mus paveikti.

Klaipėdoje spalio mėnesį ketina apsilankyti ir austrų menininkas Markus Hofer, trejus metus gyvenęs ir dirbęs Sankt Peterburge, tuo laikotarpiu keletą kartų buvo lankęsis ir Vilniuje. M.Hofer analizuodamas, kaip ir kiek menas veikiamas galios struktūrų, kokią poziciją kultūra ir menas užima šiandienos visuomenėje, ar  menas gali vaidinti lemiamą vaidmenį visuomenei formuojantis?

Savo kūryboje jis naudojasi konkrečioje geografinėje aplinkoje įgyjama patirtimi. „Man menas visada yra „kalba” arba tam tikros istorinės patirties, kurią lemia kiekvienas visuomenės narys, išraiška. Kūryboje stengiuosi sukurti tam tikras bendravimo erdves, kuriose be jokio išankstinio nusistatymo būtų įmanoma skirtingų požiūrių komunikacija“, – teigia kūrėjas. Vizito metu M.Hofer pristatys personalinę parodą, ves kūrybinius užsiėmimus.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min