Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 31d. 19:46

Klaipėdoje – „Ša, kalba mamos!“ premjera

Spektaklyje vaidina šešios aktorės – mamos su skirtinga patirtimi.
Idioteatro nuotr. / Spektaklyje vaidina šešios aktorės – mamos su skirtinga patirtimi.

Šmaikštus, ironiškas, kupinas kasdienių gyvenimo situacijų apie buitį ir motinystę – tokį spektaklį antradienį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre gali išvysti uostamiesčio žiūrovai.

„Spektaklis apie rimtus dalykus, tačiau absoliučiai šmaikščiai“, – taip premjerinį spektaklį „Ša, kalba mamos!“ kalbėdama su „15min“ apibūdino viena iš jame vaidinančių aktorių Gabija Ryškuvienė.

Spektaklį „Ša, kalba mamos!“, kūrėjai vadina itin moterišku ir teigia, kad tai savotiškas tiesos apie motinystę seansas. Šešių žavių aktorių Gabijos Ryškuvienės, Reditos Dominaitytės, Aldonos Vilutytės, Linos Budzeikaitės, Saulės Degutytės bei Kristinos Mauruševičiūtės monologai juokingai, bet kartu ir aštriai atskleidžia paprastai neviešinamas motinystės puses.

Kviečia ir vyrus

Spektaklio kūrėjų teigimu, būsimos mamos, taip pat jaunos mamos, dar neturinčios didelės motinystės patirties, bei močiutės geriausiai ir lengviausiai suvoks tai, kas vyksta scenoje. Tačiau, pasak aktorių, šis spektaklis – puikus motinystės paveikslas ir vyrams.
Šiame spektaklyje galima pasijuokti patiems iš savęs, kaip juokiasi pačios herojės, - sakė G.Ryškuvienė.
„Pavadinimas vis dėl to neapgauna, šis spektaklis, matyt, labiausiai yra skirtas mamoms, nes su humoru, smagia ironija šnekama apie šeimyninius santykius. Aišku, jis daugiau apie moteris, jame ir vaidina šešios moterys. Tačiau, manau, kad ir vyrams smagu sužinoti, apie ką jos galvoja, nes visos situacijos yra tokios tipiškos, visų išgyventos, šimtą kartų patirtos. Taigi, šiame spektaklyje galima pasijuokti patiems iš savęs, kaip juokiasi pačios herojės“, – sakė G.Ryškuvienė. Aktorė teigė spektaklyje randanti sąsajų su savo gyvenimu, nes visos situacijos yra patirtos – kaip sunervina vaikai, kaip vystosi santykiai su vyru, kaip sunku pasidalinti šeimos rūpesčius.

Šį spektaklį pastačiusio „Idioteatro“ atstovai teigė, kad vyrai spektaklyje labai laukiami, tačiau būtinai apsišarvavę kantrybe, smalsumu bei humoro jausmu, pasirengę išgirsti tiesą ne tik apie moteris, bet ir apie pačius save bei iš to pasijuokti. Teigiama, jog ir turintieji stiprius nervus vis tiek liks mažumėlę šokiruoti.

„Smagu, kad publika pagauna ironiją, šmaikščią natą, supranta, kad čia nerimta, bet apie rimtus dalykus“, – šypsojosi G.Ryškuvienė.

Pastatė ne vieną komediją

„Ša, kalba mamos!“ – tai naujausias „Idioteatro“ darbas ir pirmasis, sukurtas bendradarbiaujant su „Keistuolių“ teatru.

Idioteatro nuotr./Spektaklyje apie motinystę, buitinius rūpesčius kalbama su ironijos šlakeliu.
Idioteatro nuotr./Spektaklyje apie motinystę, buitinius rūpesčius kalbama su ironijos šlakeliu.

„Idioteatras“ Lietuvoje jau yra pastatęs komediją vienam aktoriui „Urvinis žmogus“, pavyzdinę prancūzišką situacijų komediją „Boeing Boeing“ ir „Duetus“ – gyvenimišką komediją dviem aktoriams, pernai Kauno teatrų festivalyje pelniusią publikos simpatijų apdovanojimą.

Spektaklį „Ša, kalba mamos!“ režisavo Aidas Giniotis – vienas iš „Keistuolių“ teatro įkūrėjų – ir jo kolegė, ilgametė „Keistuolių“ teatro aktorė Joana Čižauskaitė. Ji ir šešios aktorės kartu sudėjus augina 10 vaikų. Jauniausia iš jų mama yra Kristina Mauruševičiūtė (nuo 2007-ųjų), o ilgiausią motinišką patirtį turi Gabija Ryškuvienė, mama tapusi prieš 13 metų. Aktorės sąmoningai buvo pasirinktos taip, kad jų charakteriai ir motinystės „stažas“ būtų kuo įvairesni.

„Drįstu sakyti, kad tikriausiai retas vyras yra išklausęs tiek mamų istorijų ir emocijų kaip aš repeticijų metu. Manau, kad kai kurie žiūrovai, ypač vyrai, gali būti lengvai šokiruoti. O dalis mamų tikriausiai bus patenkintos, kad kai kurie dalykai scenoje pateikiami tiesiai šviesiai, nes apie tai kalbėti viešai nėra įprasta“, – kalbėjo režisierius A.Giniotis.

Komedijos „Ša, kalba mamos!“ premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre jau antradienį, 19 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min