Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 14d. 14:22

Klaipėdoje skelbiama Alternatyvaus judejimo savaitė

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Judriosios savaitės renginiai kvies sėsti ant dviračių.

Rugsėjo 16-22 d. daugelyje Europos miestų vyks Europos judrioji savaitė, kurios tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai bei skatinti miesto gyventojus kuo mažiau naudotis automobiliais, daugiau vaikščioti pėsčiomis, pasirinkti viešąjį transportą ar dviračius.

Šių metų Europos judriosios savaitės tema  – Alternatyvus judėjimas. Sutelkiant dėmesį į keliavimo be automobilio būdus, akcijos „Europos judrioji savaitė“ metu gyventojai raginami naudotis ekologiškesnėmis keliavimo priemonėmis – viešuoju transportu, dviračiais, riedučiais, pėsčiomis ir kt. 

Pirmasis renginys Klaipėdoje numatomas jau šį šeštadienį, rugsėjo 17 d., kurio metu bus organizuojamas dviračių žygis Smiltynėje vaizdingiausiu Lietuvoje maršrutu. Žygio dalyvių registracija vyks nuo 10 iki 12 val. Smiltynės Lankininkų bazėje (Smiltynės g. 13 a.).

12 val. bus skelbiamas startas ir žygeiviai, lydimi gido, pajudės Marių pakrante link Žvejo sodybos bei laivybos ekspozicijos. Prie Jūrų muziejaus trasa pasuks paplūdimio dviračių taku. Finišas bus skelbiamas starto vietoje – Senojoje perkėloje. Išradingiausieji ir įdomiausieji žygio dalyviai Lankininkų bazėje bus apdovanojami „Umarų“ parduotuvės įsteigtais prizais.

Bendrovė „Smiltynės perkėla“ šeštadienį dviratininkams dovanoja nemokamą 11 val. reisą keltu iš Šiaurinio rago, o neturintieji dviračio šią dieną galės jį išsinuomoti  už specialią kainą nuomos punkte „Du ratai“, esančiame Naujoji Uosto g. 3.

Sekmadienį , rugsėjo 18 d., bus organizuojamas 2-asis akcijos renginys – pėsčiųjų žygis po Klaipėdą kartu su istoriku Dainiumi Elertu. Visi, norintieji dalyvauti, kviečiami rinktis 12 val. prie „Neringos“ skulptūros, aikštėje kitapus Senojo turgaus. Žygio metu bus galimybė susipažinti su Klaipėdos vėjo malūnais ir dvarais, jų įspūdingomis legendomis ir istorijomis. Per žygį  aplankysime išskirtiniausius Klaipėdos kultūros paveldo objektus: Tilžės malūną, seniausią Apskrities ligoninę, buvusius malūnus Baltikalnėje ir Bangų g., Sendvarį bei Trinyčių parką, kuriame XVIII a. buvo įsikūrusios Joniškės (Janischken), Būtsargių (Budsargen) ir Justenhofo (Justenhof) dvarų sodybos.

Rugsėjo 22-oji,  kaip ir įprasta, bus skelbiama diena „Mieste be savo automobilio“. Šią dieną miestiečiai yra raginami į darbą, mokyklą ar universitetą vykti alternatyviais keliavimo būdais.

Eidamas pėsčiomis, važiuodamas dviračiu, riedučiais ar vykdamas viešuoju transportu kiekvienas gali prisidėti prie oro taršos mažinimo savo mieste.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min