Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – užmojai statyti tardymo izoliatorių

Kalėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Klaipėdoje viešėjęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius pristatė planus Vakarų Lietuvoje statyti tardymo izoliatorių. Svarstoma, kad toks pastatas, kuriame bausmės lauks arba ją atliks apie tūkstantis asmenų, galėtų būti ir pačiame mieste.

Viena iš nužiūrėtų vietų – planuojamas Minijos gatvės tęsinys, netoli geležinkelio. „Tai tiek viena iš galimybių vietų, taip pat analizuojamas ir Klaipėdos rajonas“, – patikino ministras.

Kainuotų milijonus

Iki 2017-ųjų numatyta įgyvendinti Lietuvos tardymo izoliatorių pertvarka atsigręžė į Klaipėdą. Regione nuo pat sovietmečio nebuvo nei kalėjimų, nei tardymo izoliatorių.

Dar 2009-aisiais Vyriausybė pritarė reformai, numačiusiai, kad viena įkalinimo vieta atsiras ir Vakarų Lietuvoje. Beveik prieš 80 metų pastatyti Marijampolės pataisos namai bus nugriauti. Susenusį Šiaulių tardymo izoliatorių taip pat ketinama nugriauti, tačiau šiame mieste numatyta statyti naują statinį kaliniams ir laukiantiems teismo.

Planuojama griauti ir Lukiškių kaulėjimą, kalinius iškelti į Pravieniškes, šalia Kauno. Vilniuje numatyta taip pat statyti naują tardymo izoliatorių.

Anot R.Šimašiaus, Klaipėdoje parinkta vieta būtų tinkama – ji yra pramoninėje zonoje, aplinkui žmonės negyvena. „Nors pats iš patirties galiu sakyti, kad nėra ko baimintis tokių vietų – pats abu savo vaikus vedžiau į darželį, stovintį vos už kelių metrų nuo Lukiškių“, – patikino ministras.
Skaičiuojama, kad izoliatoriui reikėtų maždaug 3 hektarų vietos. Vakarų Lietuvoje bausmės galėtų laukti arba ją atliktų apie tūkstantis žmonių. Planuojama įsteigti apie 100–200 naujų darbo vietų.

Apytiksliai tokio statinio statybos kainuotų apie 50–100 mln. Lt.

Mokytų sugrįžti į gyvenimą

„Dauguma įkalinimo vietų jau yra archaiškos ir nebeatitinka standartų. Išlaikyti senus pastatus pernelyg brangu, be to, naujuose būtų įdiegtos ir modernesnės saugumo sistemos“, – aiškino teisingumo ministras.

Anot jo, šiuo metu Klaipėdos prokurorams, advokatams ir pareigūnams buvo labai nepatogu važiuoti apklausti ar susitikti su bausmės laukiančiais asmenimis kituose miestuose.

Klaipėdoje atsirasiančioje įstaigoje veiktų ir tardymo izoliatorius, kuriame būtų laikomi sulaikyti asmenys, dar tik laukiantys teismo, taip pat ir pataisos namai, kur bausmę atliktų asmenys už nesunkius nusikaltimus bei socializacijos centras, padėsiantis nuteistiesiems, atlikusiems bausmę integruotis į visuomenę.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 9,5 tūkst. asmenų, kurie sulaikyti dienas leidžia tardymo izoliatoriuose arba atlieka bausmę pataisos namuose ar kalėjimuose. Lietuva yra viena iš lyderiaujančių šalių Europos Sąjungoje pagal 100 tūkstančiui gyventojų tenkančių kalinių skaičių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min