Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 13:40

Klaipėdoje vėl laukiama didžioji regata

Paaiškėjo šauniausia regatos savanorė.
G.Kubiliūtės nuotr. / 2009 metų regatos akimirkos.

Klaipėda pradeda ruoštis kitais metais vyksiančiai tarptautinei regatai „The Culture 2011 Tall Ships Regata”.

2011 metais regatos laivai vėl atplauks į keturių dienų šventę uostamiestyje. Ji vyks rugpjūčio 18-21 d.

„Buvo galvojama, kad regata grįš tik po aštuonerių metų, bet ji pasirodo jau po dviejų”, - apie šį renginį, kuris pirmąkart Lietuvoje įvyko 2009 metais, kalbėjo Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Tarptautinė buriavimo mokymo organizacija Sail Training International organizuoja The Culture 2011 Tall Ships Regatą, kad pažymėtų Suomijos Turku miesto, kaip Europos kultūros sostinės, metus. The Culture 2011 Tall Ships Regata vyks po The Tall Ships Races 2011 ir taip pratęs didžiųjų burlaivių festivalių sezoną iki rugsėjo.

Klaipėda ir Lenkijos miestas Gdynė sutarė jungti jėgas su Turku ir surengti du lenktynių etapus, kuriuose svarbus ne vien lenktynių azartas, bet ir šių šalių kultūra bei regatą priimančių miestų savitumas.

Didžiųjų burlaivių regata prasidės Klaipėdoje, iš kurios laivynas lenktyniaus iki Turku, o tomet iki Gdynės miesto.

Regatos koordinatorius Kipras Paldauskas teigė, kad šiuo metu jau yra užsiregistravusių laivų. A klasės, tradicinių burlaivių, didesnių nei 40 metrų, yra 7, B klasės, tai yra, didesnių nei 25 m. ir mažesnių nei 40 m., užregistruoti 6 laivai, o C bei D klasių, dar vadinamų jachtomis, – 12.

„Nežinia, ar sieks praėjusių metų dalyvių skaičių, bet susidomėjimas yra labai didelis”, - tikino K.Paldauskas.

2009-aisias Klaipėdoje vyko finalinis varžybų etapas maršrutu Turku–Klaipėda. Į uostamiestį tada buvo atvykę 99 burlaiviai.

Vienas didžiausių sunkumų organizatoriams – pasiruošti šventei per trumpą laiko tarpą. Taip pat regata nebesutaps su Jūros švente, kaip buvo pernai. Dėl to reiks ruošti atskirą kultūrinę programą.
Regatos dalyviams bus organizuojami kapitonų, įgulų vakarai, sporto varžybos. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės lankyti burlaivius, stebėti įgulų bei burių paradą, visomis dienomis vyks koncertai, šventinė prekyba, pramoginiai plaukimai.

Dalyvauti regatoje kviečiama 100 savanorių. Į A klasės burlaivius bus priimti 25 praktikantai, kuriems dalyvavimas regatoje bus iš dalies apmokėtas.

Norintiems paplaukioti kartu su įgulomis kelionės kaina bus nuo 2 tūkst. litų

Temos: 1 Regata

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min