Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje vis mažėja bedarbių

Klaipėdoje per praėjusius metus bedarbių padaugėjo maždaug 6 tūkst.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Klaipėdoje bedarbių jau kurį laiką mažėja.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje pastaruoju metu stebimas nedarbo masto mažėjimas. Regione per kelias savaites bedarbių sumažėjo keliais šimtais.

 Nuo lapkričio 1-osios bedarbių sumažėjo maždaug dviem šimtais – iki 21,358 tūkst. Didžiausias mažėjimas fiksuojamas Klaipėdos mieste. Dabar čia yra 16 836 registruotų bedarbių, prieš mėnesį buvo registruota per 17 tūkst. bedarbių. Per mėnesį fiksuojama, kad bedarbių Klaipėdos mieste sumažėjo maždaug 4 proc. Daugiau nei trys tūkstančiai jų gauna išmokas. 

Tokį mažėjimą, anot Darbo biržos atstovės Jurgos Narkuvienės, galėjo lemti įsigaliojęs naujasis Užimtumo rėmimo įstatymo darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašas. Pagal naująją tvarką, bedarbio registracija darbo biržoje nutraukiama ir jis netenka bedarbio statuso, jei atsisako siūlomo tinkamo darbo, neatvyksta į darbo biržą nustatytu laiku priimti pasiūlymo dirbti, atsisako dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, nutraukia profesinį mokymą arba atsisako įsidarbinti pagal suteiktą kvalifikaciją ar įgytą kompetenciją. Tokiais atvejais jo registracija darbo biržoje ne tik nutraukiama, bet pakartotinai teritorinėje darbo biržoje jis gali registruotis ne anksčiau kaip po 6 mėnesių. Bedarbio statuso netenkama ir tuomet, jei bedarbis atsisako siūlomo sveikatos patikrinimo, siekiant nustatyti jo tinkamumą darbui.

Tačiau tuo pat metu Palangoje pastebimas nedarbo augimas. Klaipėdos teritorinės Darbo biržos Darbo išteklių skyriaus specialistės Monikos Birškienės teigimu, tam didžiausios įtakos turėjo sezono pabaiga. Šiltajam metų laikui kurorte buvo priimta daugiau darbuotojų.

Šiuo metu daugiausia pasiūlymų turima virėjams, padavėjams, įvairių kategorijų vairuotojams, pardavimų vadybininkams. Pastebima, kad yra pagyvėjimas statybų sektoriuje – įregistruota daugiau nei šimtas laisvų darbo vietų statybininkams. Darbininkų ieško ir įvairios gamyklos. 

Šiuo metu yra įregistruota beveik penki šimtai laisvų darbo vietų. Anot M.Birškienės, nedarbo masto mažėjimas stebimas jau kurį laiką. Viliamasi, kad jis mažės ir kitais metais. 
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min