Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 8d. 16:38

Klaipėdoje vyko Baltijos šalių Karinių jūrų pajėgų vadų susitikimas

"Jotvingis"
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / "Jotvingis"

Kovo 7-8 dienomis Klaipėdoje, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadų susitikimas.  

Darbinio susitikimo metu Lietuvos KJP vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Latvijos KJP vadas jūrų kapitonas Rimants Štrimaitis ir Estijos KJP vadu jūrų kapitonu Igoriu Schvede aptarė Baltijos šalių Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą pagal BALTRON projektą bei diskutavo apie ilgalaikius bendradarbiavimo planus.

Baltijos šalių KJP vadų darbiniai susitikimai paprastai organizuojami du kartus per metus, vis kitoje Baltijos šalyje. Bendradarbiaudamos karinėje srityje, 1998 metais Lietuva, Latvija ir Estija įkūrė Baltijos šalių karinių laivų eskadrą (BALTRON) – trišalį greitojo reagavimo karinį jūrų junginį. Jo pagrindiniai tikslai yra jūrinių minų paieška ir nukenksminimas, Baltijos valstybių teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos saugumo stiprinimas, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų tarpusavio sąveikumo didinimas bei Baltijos ir kitų NATO šalių Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

Baltijos šalys skiria savo laivus dalyvauti eskadros operacijose ir į tarptautinį eskadros štabą. Šiais metais Lietuva BALTRON eskadrai skiria eskadros vadą bei 3 štabo karininkus ir aprūpinimo laivą „Jotvingis" (N42).
Plėtodamos BALTRON projektą, Baltijos šalys taip pat yra įsteigusios Ryšio specialistų mokymo centrą Estijoje, Kapitonų kursus, Narų mokymo centrą ir Priešmininės įrangos aptarnavimo centrą Latvijoje, taip pat Laivų denio įrangos ir ginkluotės aptarnavimo centrą Lietuvoje.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min