Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje vykstančioje Didžiųjų burlaivių regatoje – ir Karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“

„Kuršis“ (M54)
KJP archyvo nuotr. / „Kuršis“ (M54)
Šaltinis: 15min
1
A A

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos prisideda prie vieno didžiausių šiemet Klaipėdoje vykstančio ir vieno įspūdingiausių buriavimo renginių Baltijos jūroje – Didžiųjų burlaivių regatos 2017 (angl. „The Tall Ships Regata 2017“).

Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis“ (M54) iki liepos 27 d. buvo paskirtas teisėjų laivu, kuriame įsikūrusi tarptautinės mokomojo buriavimo organizacijos „Sail Training International“ teisėjų komanda. Taip pat žygio metu atliko regatos komunikacijos funkcijas ir tuo pačiu vykdė karinį praktinį mokymą, tęsė kovinį rengimą bei patruliavimą.

Laivas „Kuršis“ liepos 23 d. kartu su Didžiųjų burlaivių regata startavo iš Suomijos uosto Turku į Baltijos jūrą Klaipėdos link. Iš viso šių metų regatoje dalyvauja 84 įvairaus dydžio burlaiviai iš devyniolikos pasaulio šalių. Keturi laivai iš šios burlaivių flotilės atplaukiantys į Klaipėdą yra mokomieji kariniai laivai: „Urania“ (Nyderlandai), „Cisne Branco“ (Brazilija), „Shabab Oman II“ (Omanas) ir „Belle Poule“ (Prancūzija).

Liepos 26-27 d. pirmieji burlaiviai įplaukė į Klaipėdos uostą. Planuojama, kad laivai Kruizinių laivų terminalo, Danės upės, Vakarų Baltijos laivų statyklos ir LITECTUS III (Memelio miestas) krantinėse prisišvartuos iki liepos 29 d. 13 val.

Rugpjūčio 1 d. 15 val. numatomas Didžiųjų burlaivių regatos startas iš Klaipėdos link Ščecino (Lenkija). Regatos startui iš Klaipėdos talkins kitas Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ (P12), kuriame vienai dienai įsikurs tarptautinės mokomojo buriavimo organizacijos „Sail Training International“ teisėjų komanda.

KJP archyvo nuotr./Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ (P12)
KJP archyvo nuotr./Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ (P12)

Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivai jau ne pirmą kartą talkina Didžiųjų burlaivių regatoms Baltijos jūroje. 2009 m. iš Turku (Suomija) į Klaipėdą didžiųjų burlaivių regatos flotilę lydėjo Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42). O 2015 m. didžiųjų burlaivių regatos startui iš Klaipėdos talkino patrulinis laivas „Aukštaitis“ (P14).

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min