Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras: Klaipėda pirmauja tarp Lietuvos regionų, turi geras plėtros perspektyvas

Algirdas Butkevičius
BFL/Ingos Juodytės nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį lankydamasis uostamiestyje, tarė įžanginį žodį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų rengiamame verslo forume „Regionų plėtra: galimybės verslui, nauda visuomenei“. Forumo metu kalbama apie investicijų į regionus planus, socialinės atskirties mažinimo perspektyvas, galimybes regionų verslininkams naujuoju Europos Sąjungos finansiniu laikotarpiu.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiu yra parengta speciali Regionų plėtros programa, skirta verslo plėtrai ir investicijų pritraukimui į atskiras vietoves. Taip pat specialios programos bus  skirtos  žemos kvalifikacijos darbuotojų ir ilgalaikio nedarbo problemoms spręsti, nes  būtent  ilgai nedirbantys žmonės regionuose sudaro didžiąją bedarbių  dalį. Planuojama, kad apskričių vystymui ir teritorinei sanglaudai bus skiriama beveik 3,5 mlrd. litų. Pasak premjero, labai svarbu, kad šie pinigai būtų investuoti į tas sritis, kurios duotų ilgalaikę naudą, nes būna  atvejų,  kad  baigiasi projektui  skirti pinigai, sustoja ir verslo projektas.

Čia veikia viena geriausių Europoje Klaipėdos LEZ, kuri pritraukia vietos ir užsienio investicijas, kuria naujas darbo vietas regiono gyventojams.

„Šiuo metu Vyriausybė rengia kitų metų valstybės biudžetą, kurį pirmą kartą skaičiuojame eurais. Sudarant savivaldos (regionų) plėtros biudžetą, jau antrus metus bus nuosekliai stiprinama savivalda – didinami jai tenkantys finansiniai ištekliai. Pateiksime patobulintą savivaldybių biudžetų sudarymo metodiką, kuri skatins ir motyvuos pritraukti daugiau investicijų regiono plėtrai, nes surinktas gyventojų pajamų mokestis bus aiškiai padalytas tarp savivaldybės ir valstybės biudžetų ir daugiau lėšų liks vietos reikmėms“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Pasak jo, Klaipėdos apskritis – vienas iš pirmaujančių Lietuvos regionų, turinčių geras plėtros perspektyvas. Čia veikia viena geriausių Europoje Klaipėdos LEZ, kuri pritraukia vietos ir užsienio investicijas, kuria naujas darbo vietas regiono gyventojams. „Ši lyderystė pelnyta nuolatinėse konkurencijos varžybose kartu su kitais Baltijos jūros uostais ir verslu. Šiuo metu Klaipėdos miestas bei regionas tampa itin svarbus ir energetikos, alternatyviosios energetikos plėtros centru“, – sakė Vyriausybės vadovas, netrukus po forumo ketinantis apsilankyti Klaipėdos LEZ.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min