TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius: „Prokuroras turi būti ikiteisminio tyrimo vėliava ir lyderis“

Prokuroras Simonas Minkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prokuroras Simonas Minkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę uostamiestyje darbą pradėjęs Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius akcentuoja prokuroro atsakomybę už priimamus sprendimus bei ikiteisminio tyrimo kokybę.

Naujasis prokuratūros vadovas žurnalistams trumpai papasakojo apie save, o atsakydamas į jų klausimus teigė, kad nors Klaipėdos apygardos prokuratūra pagal statistinius rodiklius bei strateginio prokuratūros veiklos plano įgyvendinimą yra tarp pirmaujančių, tačiau atsilieka, tirdama ekonominius nusikaltimus.

Vyriausiasis prokuroras teigė, jog vienu iš jo vadovavimo apygardos prokuratūrai tikslų ir yra šio pobūdžio nusikalstamų veikų efektyvesnis ištyrimas, juoba kad jis pats yra sukaupęs didžiulę patirtį šioje srityje.

Nepagrįsto praturtėjimo byloms prokuratūros strateginiame veiklos plane keliami dideli reikalavimai.

S.Minkevičius prokuratūros sistemoje darbuojasi jau 17 metų. Jis vienas iš pirmųjų Lietuvoje pradėjo tirti pridėtinės vertės grobstymo nusikalstamas veikas, be to, turi didelės patirties, tiriant bankinio sektoriaus žlugimo, neteisėtos akcizinių prekių apyvartos bylas. Savo patirtimi vyriausiasis prokuroras yra pasiryžęs pasidalinti su kolegomis.

„Kalbėsiu su ikiteisminio tyrimo įstaigų vadovais, kad šio pobūdžio nusikalstamoms veikoms būtų skiriamas ypatingas dėmesys. Tai pirmiausia nepagrįsto praturtėjimo bylos, kurioms prokuratūros strateginiame veiklos plane keliami dideli reikalavimai, bei naujo pobūdžio veikos, susijusios su neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurioms akcizų sumokėjimas yra atidėtas, pasinaudojant elektronine akcizų informacine sistema. Nors ji buvo sukurta sąžiningam verslui plėtoti, tačiau turi nemažai spragų, kuriomis pasinaudoję lėšų grobstytojai daro milžinišką finansinę žalą Europos Sąjungos biudžetui“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras S.Minkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min