TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos architektai siūlo remti nepasitikėjimą Aplinkos ministerija

Aplinkos ministerija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aplinkos ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos krašto iniciatyvinė grupė, gruodį inicijavusi peticiją dėl ydingų Statybos įstatymo pataisų bei Teritorijų planavimo įstatymo projekto atšaukimo, kreipiasi į Lietuvos architektų sąjungos bei Lietuvos architektų rūmų vadovus, ragindama aktyviau ginti architektų bendruomenės interesus bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija.

Daugiau nei 200 parašų surinkę peticijos iniciatoriai gavo atsakymus iš visų valstybės institucijų, kurioms buvo adresuotas viešas nepasitenkinimo esama teisėkūros sistema dokumentas. Tiek LR prezidentūros, tiek LR Vyriausybės atsiųstuose atsakymuose architektų bendruomenei siūloma esamas problemas spręsti bendradarbiaujant su pagrindine šią sritį kuruojančia institucija – LR Aplinkos ministerija.

Peticijos iniciatyvinės grupės vadovas M. Daukšys gavo ir šios ministerijos specialistų parengtą atsakymą į architektų bendruomenės iškeltas problemas. Mantas Daukšys sako, jog atsakymas peticijos iniciatorių netenkina, nes tai, ką architektai pavadino problemomis, ministerijos atstovai – normaliu reiškiniu.

„Kreipiamės į Lietuvos architektų rūmus, į Lietuvos architektų sąjungą, kad šios institucijos gintų peticijoje išreikštą mūsų profesinės bendruomenės narių valią ir paneigtų ar patvirtintų, jog ministerijos bendradarbiavimas su architektus vienijančiomis organizacijomis yra pakankamas (nors Ekspertų taryba prie ministerijos taip ir neveikia), jog normalu yra reikalauti įgyvendinti įstatymuose  įteisintas, bet realiai neegzistuojančias normas (planavimo) ir nesukurtas sistemas („infostatyba”)“,–sako vienas iš peticijos autorių.

Klaipėdoje inicijuotos peticijos autoriai siūlo viešai remti nepasitikėjimą Aplinkos ministerijos veikla ir jos pareigūnais, inicijuoti ar užsakyti architektūros (statybos projektavimo, teritorijų planavimo) profesinę sritį reguliuojančių teisės aktų auditą ar ekspertizę. Išvadoms įvertinti siūloma sukviesti architektūros ir urbanistikos ekspertų komisiją. 

„Veikti reikia nedelsiant, nes dabar rengiamos naujos Teritorijų planavimo įstatymo ir susijusių teisės aktų redakcijos, kurios, tikėtina, ir toliau skleis teisinį chaosą, piktins architektų bendruomenę bei jų paslaugomis besinaudojančius piliečius“,– sako M. Daukšys.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min